افتتاح ستاد ممیزی املاک در شهر دهدشت

شهردار دهدشت از افتتاح ستاد ممیزی املاک این شهر خبر داد و گفت: این ستاد در راستای ایجاد منابع درآمد پایدار و تحقق دولت الکترونیک با کمک بخش خصوصی در محل ساختمان شهرداری دهدشت افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، احسان تابش نژاد در اینستاگرام خود نوشت:

" ستاد ممیزی املاک شهر دهدشت در راستای درآمد پایدار و دولت الکترونیک با کمک بخش خصوصی در محل ساختمان شهرداری دهدشت افتتاح شد.

مدیریت شهری برای برنامه ریزی و تصمیم گیری در حوزه مسائل شهری نیازمند اطلاعات دقیق و به هنگام از شهر است. در حال حاضر تهیه و گردآوری این اطلاعات با توجه به گسترش و پیشرفت استفاده از تکنولوژی اطلاعات (IT) و GIS در حداقل زمان و به صورت مطلوب صورت می‌گیرد.
شهرداری‌ها به عنوان متولیان اصلی شهر در زمینه نوسازی و بهسازی به استناد قانون نوسازی و عمران شعری مصوب ۱۳۴۷ می‌توانند نقش کلیدی در ایجاد بانک اطلاعات شهر داشته باشند.
یکی از مهمترین بانک‌های اطلاعاتی، بانک اطلاعات املاک است. برای دست یافتن به این مهم بایستی بازدید میدانی صورت گیرد و اطلاعات مربوط به املاک در فرم‌های خاصی که برای این منظور تهیه شده اند ثبت گردند.

نکته مهم در این زمینه را دستورالعمل‌های ثبت و گردآوری اطلاعات است. باید این اطلاعات بنحوی تعریف شوند تا همه ممیزین بازدید درک واحدی از آن داشته باشند.

تحت وب بودن سامانه شهرداری در راستای تکریم به ارباب رجوع و به حداقل رساندن حضور فیزیکی افراد در شهرداری یکی از نتایج مهم این طرح است.

مهمترین و اساسی‌ترین کاری که می‌توانستم در این مقطع کوتاه مدت مدیریت، پایه ریزی کنم همین واحد پلاک بندی و ممیزی بوده و واقعاً امروز خوشحالم که این مهم در حال تحقق هست.
با توجه به وسعت و پراکندگی و تنوع در بافت کالبدی شهر پیش‌بینی می‌شود پروژه مذکور یکسال بطول بینجامد تا به اهداف نهایی خود برسد

مهمترین خروجی ممیزی املاک:

- مشاهده همزمان اطلاعات و نقشه املاک
-امکان تهیه لایه‌های GIS براساس اطلاعات گردآوری شده
- سهولت در محاسبه و صدور عوارض نوسازی مشاهده اطلاعات پرونده شهرسازی و عدم نیاز به مراجعه مداوم کارشناس به محل
- امکان به روز کردن سریع نقشه از طریق گردآوری اطلاعات
- ایجاد بانک اطلاعاتی از پراکندگی، نحوه توزیع و تخصیص کاربری‌های شهری
- شناسایی دقیق تعداد، کاربری اعم از مسکونی - اداری- تجاری - کارگاهی و بخصوص دکه‌های ثابت و سیار در سطح شهر.
- مکانیزه نمودن سیستم پاسخگویی به شهروندان در قبال اطلاعات درخواستی
- سهولت در تصمیم گیری جهت تعریف پروژه در عمران وآبادانی شهر با توجه به اولویت‌های بوجود آمده در سطح شهر

-دسترسی آسان به آمار و اطلاعات کالبدی شهری برای مسئولان شهری

-مدیریت زمین‌های خالی در تملک شهرداری جهت احداث و تعریف پروژه‌های جدید در راستای جلب مشارکت مردمی و نیز جلب سرمایه گذار خصوصی

- امکان مشاهده هم زمان تمام کاربری‌های موجود در شهر تحت سیستم جی ای اس در جهت بالا بردن کیفیت مدیریت شهری"

افتتاح ستاد ممیزی املاک در شهر دهدشت


 

کد خبر 502943

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.