نسخه الکترونیک از هدر رفت منابع در حوزه درمان پیشگیری می‌کند

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی گفت: ارزش و اهمیت نسخه الکترونیک مشخص است، با این کار امکان کنترل و جلوگیری از هدر رفت منابع در حوزه درمان فراهم خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، مصطفی سالاری در اینستاگرام خود نوشت:

«ارزش و اهمیت نسخه الکترونیک مشخص است، با این کار امکان کنترل و جلوگیری از هدر رفت منابع در حوزه درمان فراهم خواهد شد.

در جلسه هفتگی پروژه نسخه الکترونیک که با حضور مدیران حوزه‌های درمان و فناوری اطلاعات و ارتباط ویدئو کنفرانسی با مدیران درمان تأمین اجتماعی استان‌ها برگزار شد.

همواره با معاونان وزارت بهداشت و رؤسای سازمان‌های مربوطه و بیمه‌های تکمیلی برای اجرای بهتر و کامل‌تر نسخه الکترونیک جلسه برگزار می‌شود تا وقفه‌ای در ارائه خدمات به بیمه شدگان نداشته باشیم.

پروژه نسخه‌نویسی الکترونیک یکی از مهمترین اولویت‌های سازمان تأمین اجتماعی محسوب می‌شود، این سازمان با پرداخت منظم و سریع مطالبات مراکز درمانی که از سامانه نسخه الکترونیک استفاده می‌کنند، پزشکان و تمامی مراکز درمانی کشور را به استفاده از این سامانه تشویق می‌کند.

مراکز درمانی پاراکلینیک دانشگاهی و غیردانشگاهی زمانی که از طریق API یا سامانه متمرکز وزارت بهداشت به سازمان تأمین اجتماعی متصل شوند، در صورتی که دیتایی کامل، بی وقفه و پایدار ارائه دهند، مطالبات سال گذشته شأن ظرف دو هفته پرداخت می‌شود.

نسخه الکترونیک به نفع مردم، جامعه پزشکی و درمانگران کشور است، این طرح، موجب تسهیل کارها و افزایش سرعت خدمت رسانی مراکز درمانی به مردم می‌شود.

به زودی از نسخه الکترونیک رونمایی خواهد شد، با این کار دفترچه‌های درمان تأمین اجتماعی به طور کامل حذف می‌شوند و در چرخه درمان، به جز موارد استثنایی، کاغذ پذیرفته نمی‌شود.»

نسخه الکترونیک از هدر رفت منابع در حوزه درمان پیشگیری می‌کند

کد خبر 502082

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.