دستگیری گروگانگیر کمتر از ۲۴ ساعت

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی گفت: با تلاش ماموران انتظامی، یک گروگانگیر طی کمتر از ۲۴ ساعت در ارومیه دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد.

به گزارش ایمنا، سردار سرتیپ دوم مسعود خرم نیا افزود: در پی اعلام گم شدن مردی از شهرستان کرج که به گفته خانواده‌اش چند روز پیش برای خرید قطعات بولدوزر به این شهرستان آمده و بعد از اعلام حضور در این شهرستان تلفن همراهش خاموش شده بود، موضوع به خاطر حساسیت به صورت ویژه در دستور کار مأموران پلیس آگاهی انتظامی آذربایجان غربی قرار گرفت.

وی اضافه کرد: مأموران آگاهی این استان پس از یک سری اقدامات اطلاعاتی نامحسوس و استفاده از شگردهای پلیسی موفق شدند تا فرد مورد نظر را شناسایی کرده و ربوده شده این فرد، اطمینان یافتند.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی ادامه داد: مأموران با انجام اقدامات فنی به سرنخ‌هایی از مخفی‌گاه متهم دست یافته و پس از کسب اطلاعات لازم، با هماهنگی مقام قضائی دریک عملیات ضربتی متهم را در مخفیگاهش در کمتر از ۴۸ ساعت دستگیر کردند.

خرم نیا گفت: متهم در بازجویی‌ها، انگیزه گروگانگیری را اخاذی مالی عنوان کرده است و بعد از تشکیل پرونده برای ادامه روند قضائی پرونده تحویل مقام قضائی شد.

وی افزود: آذربایجان غربی یکی از استان‌های موفق در مقابله با جرایم خشن نظیر گروگانگیری است و به همین علت، این نوع جرایم بسیار کم در این استان روی می‌دهد.

منبع: رکنا

کد خبر 501141

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.