روسیه: اعضای برجام خواستار موفقیت سریع‌تر مذاکرات هستند

رئیس هیات روسیه پس از پایان جلسه نخست از دور ششم کمیسیون مشترک برجام تصریح کرد که شرکت کنندگان خواستار موفقیت سریع‌تر مذاکرات هستند.

به گزارش ایمنا، میخائیل اولیانوف سفیر و نماینده دائم روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین روز شنبه در توئیتی نوشت: ششمین دور مذاکرات وین امروز با برگزاری کمیسیون مشترک برجام از سر گرفته شد.

وی افزود: تمام شرکت کنندگان اراده خود را برای موفقیت مذاکرات مورد تاکید قرار دادند. همه ما می‌خواهیم هر چه سریع‌تر (توافق) محقق شود، اما کیفیت سند نهایی در اولویت است.

دیپلمات‌های ارشد کشورهای عضو برجام طی یک ماه گذشته در وین گردهم آمده‌اند تا این توافق را که آمریکا در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ از آن خارج شد احیا کنند.

در جریان آخرین نشست کمیسیون مشترک برجام در وین، هیات‌ها ضمن ابراز خرسندی از پیشرفت‌های صورت گرفته برای احیای برجام، بار دیگر بر عزم و جدیت خود برای پیگیری روند گفت‌وگوها با هدف یافتن راه حل‌هایی برای چند موضوعی که هنوز حل و فصل نشده‌اند تاکید کردند.

جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری مسئولیت‌پذیر اعلام کرده است که در صورت لغو تمام تحریم‌ها و تحقق تعهدات سایر طرف‌های این توافق بین المللی، به اجرای کامل تعهدات برجامی باز می‌گردد.

منبع: ایرنا

کد خبر 500109

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.