نجات زن باردار عشایری از کوه‌های گرین

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان همدان از نجات زن باردار عشایری توسط تیم کوهستان و واکنش سریع شهرستان نهاوند خبر داد.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر استان همدان، حمید عرفی یگانه با اشاره به وضعیت اضطراری ایجادشده برای زن باردار عشایری، خاطرنشان کرد در ساعت ۱۹:۳۰ شب گذشته طی تماس تلفنی با مرکز کنترل و هماهنگی عملیات استان گزارشی مبنی‌بر وضعیت اضطراری یک زن باردار عشایر در کوه‌های گرین ارائه شد.

وی افزود: با انجام هماهنگی‌های لازم با مدیرعامل محترم، مسئول امداد و نجات شهرستان نهاوند به همراه یک تیم پنج‌نفره متشکل از نیروهای امداد کوهستان و واکنش سریع به منطقه کوهستانی گرین در شهرستان نهاوند اعزام شدند.

عرفی یگانه افزود: بعد از طی مسیر پرفراز و نشیب در ارتفاع ۱۸۰۰ متری کوه گرین نیروها توانستند به محل موردنظر رسیده و وضعیت زن باردار عشایر را مورد ارزیابی قرار دادند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان همدان با بیان اینکه در ارزیابی اولیه مشخص شد فرد مورد نظر زن ۲۸ ساله بارداری است که به علت دوری از شهر و قرار گرفتن در مسیر صعب‌العبور نیاز به کمک دارد که نجاتگران بعد از انجام اقدامات پیش بیمارستانی توانستند در یک عملیات ۴ ساعته طاقت‌فرسا وی را با استفاده از بسکت و دیگر تجهیزات امدادی به دامنه کوه منتقل و با آمبولانس جمعیت هلال‌احمر به بیمارستان علیمرادیان نهاوند اعزام نمایند.

وی تصریح کرد: زن بار دار تحویل بیمارستان علیمرادیان گردید و حال عمومی ایشان نیز مطلوب است.

کد خبر 499756

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.