آبرسانی به عشایر کشور به میزان ۷.۳ میلیون مترمکعب

رییس سازمان امور عشایر ایران گفت: میزان آبرسانی به عشایر کشور طبق برنامه‌ریزی امسال هفت میلیون و ۳۰۰ هزار مترمکعب است.

به گزارش ایمنا، شاهپور علایی مقدم اظهار کرد: اعتبار برای آبرسانی به عشایر از صندوق توسعه ملی تأمین می‌شود و سالانه به صورت مستمر تا پایان برنامه پنج‌ساله ادامه می‌یابد.

وی، سازمان امور عشایر ایران را مجموعه برجسته زیرمجموعه وزارت جهاد کشاورزی در پیش‌بینی و تأمین اعتبار برای جبران خسارات خشکسالی بیان کرد و گفت: برنامه‌ریزی مقابله با خشکسالی در سازمان امور عشایر ایران از اسفند سال گذشته و فروردین امسال و پیش از بروز آثار خشکسالی آغاز شد.

علایی مقدم افزود: در این زمینه ۵۰۰ میلیارد ریال برای پشتوانه ضمانت تولید زنجیره عشایر از بانک‌ها پیش‌بینی شد.

وی به اختصاص هشت هزار میلیارد ریال برای مقابله با آثار خشکسالی برای عشایر اشاره و اضافه کرد: سازمان امور عشایر ایران ماه‌ها قبل از بروز خشکسالی برای مدیریت آثار این پدیده و تبعات آن هماهنگی‌هایی انجام شد.

عشایر به فکر تکمیل زنجیره تولید باشند

رئیس سازمان امور عشایر ایران با اشاره به دغدغه‌های مختلف عشایر در حوزه تولید گفت: عشایر همیشه دغدغه تولید و پرورش دام از تأمین علوفه تا فروش گوشت دارند، ولی در میان دغدغه‌های آنان جای تکمیل زنجیره تولید خالی است.

وی با اشاره به تکمیل زنجیره تولید به عنوان اساسی اقتصادی گفت: عشایر چرا دائم به فکر مراحل اولیه پرورش، تولید و سلامت دام هستند ولی در بخش فروش به فکر تکمیل زنجیره به منظور تأمین بازار نیستند.

وی تاکید کرد: برند نام عشایر تضمین کننده کیفیت گوشت تولیدی آنان است و با برنامه‌ریزی برای تکمیل زنجیره از طریق فناوری قطعه‌بندی، بسته‌بندی و ارتباط با بازار مناسب، عشایر می‌توانند محصول خود را به فروش برسانند.

رئیس سازمان امور عشایر ایران یادآور شد: این سازمان برای راهسازی ویژه عشایر ردیف اعتباری ندارد و دراین مورد استانداری‌ها باید ورود کنند و به خدمات مناسب به عشایر بپردازند.

علایی قدم، به نزدیکی بازار بزرگ تهران به عشایر استان سمنان اشاره کرد و گفت: فروشگاه‌های زنجیره‌ای می‌تواند بازار هدف مناسبی برای عشایر باشد، عشایر با بسته‌بندی مناسب و برچسب گوشت تولید عشایر می‌توانند حتی بازار شمال تهران را جلب کنند.

کد خبر 499700

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.