عملکرد شورای پنجم تهران را با تورم و تحریم بسنجید

عضو شورای شهر تهران گفت: باید درآمدها و عملکرد این دوره را با توجه به سختی‌های موجود مقایسه کرد و درآمدها را با وضعیت کنونی، تورم و تحریم‌ها سنجید.

به گزارش خبرنگار ایمنا، حسن خلیل آبادی در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

"به همراه شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش از پیاده‌راه کوی بی‌بی شهربانو، میدان‌گاه خورشید (شمسه) در مجاورت برج طغرل شهرری، میدان امام هادی (ع) در ضلع جنوبی حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)، آب‌نمای ضلع شرقی حرم مطهر و مجموعه مشارکتی، گردشگری و تفریحی ری‌لند در شهرری بازدید و در آئین بهره‌برداری از پروژه‌های مدیریت شهری منطقه ۲۰ شرکت کردم.

معتقدم یکی از اقدامات شورای پنجم تبدیل فضاهای رها شده به فضاهای کارآمد و مؤثر است. در این دوره برنامه اجرای پروژه‌های بزرگ مقیاس جز در حمل و نقل عمومی مثل مترو را نداشتیم و هدف ما انتقال پروژه‌های مفید به محلات و مناطق پرجمعیت و کم‌برخوردار بود.

متأسفانه برخی‌ها از این حیث و غیر منصفانه و فاقد مبنای کارشناسی بر عملکرد ما خرده گرفتند! امروزه در دنیا توسعه شهرها بر مبنای انسان محوری شکل می‌گیرد و باید سنجید که چه میزان فضای انسانی برای تفریح و گردش مردم فراهم شده و چه اقداماتی برای سهولت و ایمنی در تردد افراد پیاده انجام شده است.

در کشورهای توسعه‌یافته تلاش بر این است که برای عابران پیاده فضاهای مناسب زیستی ایجاد شود که خوشبختانه در پنجمین دوره از مدیریت شهری تا حدودی به این امر دست یافتیم. در برخی معابر در نزدیکی امامزاده حسن (ع) منطقه ۱۷ برخی خانه‌ها تخریب شده و بافت فرسوده بر منطقه حاکم بود که در این دوره بخشی از معضلات این محدوده رفع و چند پاتوق فرهنگی در املاک تخریب شده احداث شد.

در این دوره فراموش‌شدگان شهر را در اولویت خود قرار دادیم.فعالیت‌های انجام شده در منطقه ۲۰ در شرایطی شکل گرفت که قیمت‌ها به سبب تحریم‌های ظالمانه افزایش چشمگیری داشت، ولی خوشبختانه طراحی‌های فاخری هم در منظر همگان و در اختیار شهروندان قرار گرفت. شهرداری برای ایجاد "ری لند" از بخش خصوصی کمک گرفت و یکی از نمونه‌های طرح شهر بیدار است که در شورا به تصویب رسیده بود. بیماری کرونا و تحریم‌ها تأثیر بسزایی بر عملکرد مدیریت شهری داشت و مقایسه این دوره با ادوار پیشین منصفانه نیست.

باید درآمدها و عملکرد این دوره را با توجه به سختی‌های موجود مقایسه کرد و درآمدها را با وضعیت کنونی، تورم و تحریم‌ها سنجید. شهرداری تهران و اعضای شورا با وجود بی مهری‌ها حتی در ماه‌های پایانی این دوره به فعالیت خود ادامه دادند و تا آخرین روزی که در این مسئولیت قرار داریم، از خدمت‌رسانی به مردم که جز افتخاراتمان است دست نخواهیم کشید. امیدوارم در توسعه شهرری که مغفول و ناشناخته مانده است، گام‌های بزرگی برداشته شود. "

کد خبر 499623

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.