شوراهای شهر از قانون تمکین و داروخانه‌ها را مؤسسه پزشکی لحاظ کنند

نایب رئیس انجمن داروسازان ایران گفت: درخواست مشخص ما از شوراهای شهر این است که از قانون تمکین کرده و طبق قانون داروخانه‌ها را هم جزو مؤسسات پزشکی در نظر گرفته و معافیت‌هایی که مؤسسات پزشکی برای عوارض شهرداری دارند، برای دارخانه‌ها هم در نظر بگیرند.

به گزارش ایمنا، سیدعلی فاطمی، با اشاره به انتخابات شوراهای شهر و روستا و درخواست داروخانه‌داران از منتخبان شوراها، اظهار کرد: در زمینه عوارض کسب و پیشه برای مؤسسات پزشکی یا عوارض نصب تابلو، مصوباتی وجود دارد و احکامی را خود دیوان عدالت اداری در این زمینه صادر کرده است، اما برخی شوراهای شهرها و شهرداری‌ها به آن توجه نمی‌کنند.

وی افزود: این مصوبات در زمینه معافیت مؤسسات پزشکی از جمله داروخانه‌ها از پرداخت عوارض است. در عین حال می‌دانیم که مطب‌ها و مؤسسات پزشکی می‌توانند در اماکن غیرتجاری هم تأسیس شوند، اما بعضاً برخی شهرداری‌ها از کار داروخانه‌ها ممانعت می‌کنند.

نایب رئیس انجمن داروسازان ایران تصریح کرد: ما انتظار داریم که در زمینه عوارض کسب و پیشه، عوارض نصب تابلو، عوارض مربوط به کاربری، بر اساس قانون و احکامی که از سوی دادگاه‌ها صادر شده، رفتار شود و رفتارهای فراقانونی در این حوزه‌ها از سوی شوراها و شهرداری‌ها اتفاق نیفتد.

وی گفت: شوراهای شهر می‌توانند در این زمینه‌ها کمک کنند. در حال حاضر در شهرهای مختلف در این حوزه‌ها شرایط و رفتارهای یکسانی وجود ندارد. برخی شهرها مصوبات شورای شهر یا شهرداری مغایر با قانون بوده که معمولاً به مؤسسات پزشکی و داروخانه‌ها فشار وارد می‌کند. برخی شوراها هم بر اساس قانون برخورد می‌کنند و ما مشکلی نداریم.

فاطمی تاکید کرد: درخواست مشخص ما از شوراهای شهر این است که از قانون تمکین کرده و طبق قانون داروخانه‌ها را هم جزو مؤسسات پزشکی در نظر گرفته و معافیت‌هایی که مؤسسات پزشکی برای عوارض شهرداری دارند، برای دارخانه‌ها هم در نظر گرفته و بر اساس قانون به آن احترام بگذارند.

منبع: ایسنا

کد خبر 499610

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.