لیگ ملت‌های والیبال؛ تحقیر آمریکا مقابل ایران/ برتری مطلق شاگردان آلکنو مقابل یانکی‌ها

تیم ملی والیبال ایران در ادامه مسابقات لیگ ملت‌های ۲۰۲۱ به مصاف آمریکا رفت و موفق شد مقابل این تیم به پیروزی برسد.

به گزارش ایمنا، تیم ملی والیبال ایران در بازی هفتم خود در لیگ ملت‌های ۲۰۲۱ از ساعت ۲۰:۳۰ امروز چهارشنبه ۱۹ خرداد به مصاف آمریکا رفت و موفق شد در دیداری برتر، مقابل آمریکا به پیروزی ۳ بر صفر برسد.

دو تیم پیش از این ۱۸ بار در میادین مهم بین‌المللی با هم روبرو شده بودند که سهم ایران ۵ پیروزی و سهم آمریکا ۱۳ پیروزی بوده است. آمریکا در ۷ بازی از ۸ بازی اخیر خود با ایران، برنده شده است. تیم ایران آخرین بار در جام بزرگ قهرمانان سال ۲۰۱۷ با نتیجه ۳ بر ۲ آمریکا را شکست داده بود.

تیم ایران، بازی را با ترکیب سعید معروف، صابر کاظمی، مسعود غلامی، محمد موسوی، میثم صالحی، میلاد عبادی‌پور و آرمان صالحی (لیبرو) آغاز کرد.

سرویس‌های فوق‌العاده و بدون بازگشت کاظمی، شروع خوبی را برای تیم ایران رقم زد. حملات بهتر، دفاع عالی و برتری در امتیازات، لبخند ولادیمیر آلکنو، سرمربی روس تیم ملی ایران را در پی داشت. وقت‌های استراحت، جان اسپراو، سرمربی آمریکا، تاثیری در روند بازی نداشت و ست نخست با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ به سود ایران به پایان رسید.

تیم ایران در پایان ست نخست ۱۵ امتیاز از حمله، ۴ امتیاز از دفاع روز تور، ۲ پوئن سرویس و ۴ امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد. بازیکنان آمریکا نیز ۹ امتیاز از اسپک، یک امتیاز از دفاع روی تور و ۹ امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

آمریکا در آغاز ست دوم، تیمی ناهماهنگ و پراشتباه نشان داد که مهاجمان آن، شناخت کافی از حرکات پاسور نداشتند. بازیکنان ایران اما در دفاع روی تور، عملکرد خوبی داشتند اما چند اشتباه متوالی، نتیجه را در امتیاز ۸ مساوی کرد. کیفیت اسپک‌های تیم ملی آمریکا در ادامه بازی بهتر شد اما سرویس‌های خوب بازیکنان ایران، اجازه استفاده از اسپکرهای سرعتی را به پاسور حریف نمی‌داد. آمریکایی‌ها در عمل از مهار اسپک‌های منطقه ۴ میثم صالحی ناتوان بودند. صحنه جالب این ست، اسپک سعید معروف بود که با وجود ۳ مدافع به امتیاز تبدیل شد. ایران با اشتباهات کمتر و حملات موثرتر در ست دوم با نتیجه نزدیک ۲۵ بر ۲۳ برنده شد.

تیم ایران در پایان ست دوم و طبق آمار سایت فدراسیون جهانی، ۳۲ امتیاز از حمله، ۶ امتیاز از دفاع روز تور، ۵ پوئن سرویس و ۶ امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد. بازیکنان آمریکا نیز ۲۱ امتیاز از اسپک، ۳ امتیاز از دفاع روی تور، ۲ پوئن مستقیم سرویس و ۱۰ امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

آمریکا در ست سوم، هر چه داشت رو کرد و موفق شد شانه به شانه ایران امتیاز بگیرد و از اشتباهات شاگردان آلکنو استفاده کند. افت انگیزه بازیکنان ایران هم در این ست، عامل مهمی بود تا نتیجه در امتیاز ۲۳ مساوی شود. دفاع موسوی، امتیاز ۲۴ را به ایران داد. سرویس بدون بازگشت صابر کاظمی، نتیحه را ۲۵ بر ۲۳ و در مجموع ۳ بر صفر به سود ایران رقم زد.

تیم ایران در پایان بازی و طبق آمار سایت فدراسیون جهانی، ۴۲ امتیاز از حمله، ۸ امتیاز از دفاع روز تور، ۷ پوئن سرویس و ۱۶ امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد. بازیکنان آمریکا نیز ۳۴ امتیاز از اسپک، ۶ امتیاز از دفاع روی تور، ۳ پوئن مستقیم سرویس و ۱۶ امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

ایران در بازی بعدی خود از ساعت ۱۲:۳۰ فردا پنج‌شنبه ۲۰ خرداد به مصاف صربستان می‌رود.

منبع: تسنیم

کد خبر 499582

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.