کردستان عراق به دنبال رفع مشکلات آبی با ایران است

وزیر کشاورزی و منابع آب اقلیم کردستان عراق گفت: درهای اقلیم کردستان عراق به روی ایران باز است و می‌خواهیم از تجربیات این شرکت‌ها در توسعه و ساخت سدها استفاده کنیم، همچنین به لحاظ حقوق همسایگی و بین‌المللی به دنبال رفع مشکلات آبی که بین هر دو طرف هستیم.

به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان، بگلرد طالبانی در آئین افتتاح نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی دام، طیور، آبزیان و دامپزشکی اصفهان، با ابراز شادمانی از حضور در شهر اصفهان به همراه هیئتی از بخش کشاورزی و اتاق‌های بازرگانی شهرهای اربیل، سلیمانیه و دیگر مناطق اقلیم کردستان عراق، اظهار کرد: اقلیم کردستان عراق با جمهوری اسلامی ایران مرز مشترک دارند، بنابراین هر دو با یکدیگر ارتباطات تجاری، سیاسی و بازرگانی دارند و امروز این نمایشگاه می‌تواند فضای خوبی برای انتقال تجربیات و هماهنگی در امور بخش کشاورزی و دامپروری باشد.

وی با بیان اینکه از توسعه جمهوری اسلامی ایران در کشاورزی و منابع آب خبر داشتیم و با توجه به اینکه این نمایشگاه در حوزه صنعت دامپروری برگزار می‌شود در آن حضور یافته‌ایم، تصریح کرد: این وعده را می‌دهیم که تمام درهای اقلیم کردستان عراق به روی تجار و بخش خصوصی ایران باز است تا در زمینه کشاورزی تجربیات خود را برای توسعه کشاورزی اقلیم کردستان عراق به ما منتقل کنند.

وزیر کشاورزی و منابع آب اقلیم کردستان عراق همچنین افزود: طی دو روز گذشته در تهران با بهترین شرکت‌های ایرانی در حوزه سدسازی ارتباط برقرار کردیم.

طالبانی ادامه داد: درهای اقلیم کردستان عراق به روی ایران باز است و می‌خواهیم از تجربیات این شرکت‌ها در توسعه و ساخت سدها استفاده کنیم، همچنین به لحاظ حقوق همسایگی و بین‌المللی به دنبال رفع مشکلات آبی که بین هر دو طرف هستیم.

شکل‌گیری فصل جدید فعالیت‌های حوزه دام و طیور در نمایشگاه بین‌المللی اصفهان

علی یار محمدیان، مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان نیز در این آئین، اظهار کرد: این رویداد بهترین نمایشگاه حوزه دام، طیور و آبزیان سطح کشور است که فعالان اقتصادی استان‌های مختلف در آن حضور دارند تا آخرین دستاوردهای خود را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دهند.

وی با بیان اینکه سایت جدید نمایشگاه اصفهان یکی از زیباترین و استانداردترین سایت‌های نمایشگاهی ایران است که طی ۱۵ سال اخیر در غرب آسیا ساخته شده، ابراز امیدواری کرد: این نمایشگاه بتواند اقتصاد استان را یک گام به پیش ببرد.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان تصریح کرد: به طور قطع با قراردادهایی که در این نمایشگاه بین تجار ایرانی، عراقی، افغانی و ترکی منعقد می‌شود، اقتصاد استان اصفهان یک گام رو به جلو حرکت خواهد کرد.

صنعت دامپروری اشتغال وسیعی در کشور ایجاد می‌کند

مرتضی رضایی، معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی نیز در این مراسم اظهار کرد: صنعت دامپروری، صنعتی بسیار بزرگ و پویا است و صرف‌نظر از اینکه غذای مردم را تأمین می‌کند، اشتغال وسیعی در سطح کشور ایجاد خواهد کرد.

وی با بیان اینکه به اینکه صنایع مرتبط با دام و طیور، یک سر و گردن بالاتر از بخش‌های دیگر است، گفت: ضریب نفوذ تکنولوژی در بخش دامپروری کشور بالا است.

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به حضور شرکت‌های مختلف از سراسر کشور در این نمایشگاه با وجود شیوع بیماری کووید ۱۹، ابراز امیدواری کرد: این نمایشگاه موجب ارتباط بین بدنه صنعت، بهره‌برداران، دامداران و مرغداران و در نهایت موجب اعتلای صنعت دام و طیور کشور شود.

به گزارش ایمنا، نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی دام، طیور، آبزیان و دامپزشکی اصفهان در حالی با حضور ۱۷۰ شرکت معتبر از سراسر کشور و همچنین نمایندگان برندهای معتبر بین‌المللی افتتاح شد که برپایی این رویداد نمایشگاهی، نویدبخش روزهای پر رونق این صنعت در اصفهان و کشور خواهد بود.

این نمایشگاه که تا ۲۱ خردادماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان برپا خواهد بود، شرکت‌هایی از استان‌های اصفهان، البرز، تهران، فارس، گلستان، خراسان رضوی، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، قزوین، قم، یزد، چهارمحال و بختیاری و مرکزی را گرد هم جمع کرده تا توانمندی‌ها و پتانسیل‌های خود را در ۲۰ هزار مترمربع فضای نمایشگاهی به نمایش بگذارند.

کد خبر 499347

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.