علت آهنربایی شدن بدن پس از تزریق واکسن کرونا

یک مطالعه نشان داده که انسان‌ها ممکن است به یک حس جدید دسترسی پیدا کنند که احتمالاً مغناطیسی است و تحقیق انجام شده با استفاده از مگس میوه منجر به دریافت این موضوع شد که انسان‌ها توانایی احساس میدان مغناطیسی را یافته‌اند.

به گزارش ایمنا، ایرج حریرچی معاون کل وزیر بهداشت در شبکه خبر، ضمن اشاره به این‌که بعضی از داروها و واکسن‌ها ممکن است ترکیبات جزئی از آهن داشته باشد که باعث این پدیده می‌شود، آن را بخشی از خاصیت پوست دانست که در صورت خم شدن یا پاشیدن پودر بچه روی سطح پوست از بین می‌رود. مطابق بررسی‌های منتشر شده در نشریه «فوربز» واکسن‌ها به جز «ام‌آران‌ای» یا آدنوویروس، حاوی مقادیری لیپید، پروتئین، نمک و شکر و عاری از آهن هستند. در ادامه این مقاله آمده است: «یک دوز واکسن کرونا کمتر از یک میلی‌لیتر است، این میزان حتی اگر کل آن مایع پر از آهن فرومغناطیسی باشد، برای نگه داشتن کلید روی بازو کافی نیست!»
«کیانوش جهانپور» رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت گفت: «بدن برخی افراد می‌تواند کم و بیش فلزات به‌خصوص آهن را به خود جذب کند و این موضوع هیچ ربطی به واکسن ندارد.»

«مهدی فهیمی» متخصص طب سنتی هم در لایو اینستاگرامی درباره پروتئین‌های مغناطیسی خاطر نشان کرد: «کسانی که سابقه جذب آهن ربا دارند در بدنشان «پروتئین مغناطیسی» وجود دارد و با توجه به این‌که سال‌ها با این خاصیت زندگی کرده‌اند، عارضه به شمار نمی‌آید، اما درباره کسانی که بعد از تزریق واکسن و در محل تزریق به صورت موضعی این خاصیت ایجاد شده است باید منتظر نتایج تحقیقات باشیم.

هر چند بیشتر این افراد قادرند اجسام فلزی را به پوست خود بچسبانند، اما با این حال علاوه بر فلز، اجسامی از جنس‌های گوناگون همچون شیشه، سرامیک، چوب و پلاستیک هم امکان چسبیدن به پوست این افراد را دارند. افزون بر این اجسام بدون خواص فرو مغناطیس همچون برنج و آلومینیوم نیز چنین قابلیتی دارند.

به اعتقاد دانشمندان، اگر شخصی قادر باشد علاوه بر فلز، اجسام غیرفلزی را هم به بدنش بچسباند، این پدیده ارتباطی با نیروی مغناطیس ندارد.

میدان مغناطیسی

“بنجامین رادفورد” نویسنده و محقق آمریکایی برای بررسی میدان مغناطیسی چنین افرادی از قطب نما استفاده و پس از بررسی اعلام کرد که این افراد در واقع فاقد میدان مغناطیسی هستند. این آزمایش نشان داد که این پدیده به علت آثار فیزیکی دیگری رخ می‌دهد. بسیاری از دانشمندان بر این عقیده‌اند که پوست چسبناک و چسبنده این افراد عامل اصلی این پدیده است.

فیلم‌های افراد مغناطیسی

فیلم‌های بسیاری از این افراد در فضای مجازی به عنوان مدرکی مبنی بر وجود «خاصیت مغناطیسی» به اشتراک گذاشته می‌شود که محققان با استفاده از قطب نما وجود میدان مغناطیسی در بدن این افراد را رد کرده اند. «گابور سومورجای» دانشمند برجسته و استاد شیمی دانشگاه برکلی می‌گوید: «توضیح این موضوع در میزان چربی پوست افراد نهفته است. اساساً اگر شما می‌توانید اشیای زیادی را به بدن خود بچسبانید، به این معنی است که شما پوست چربی دارید

ظاهراً «سبوم» که چربی تولید شده توسط غدد چربی موجود در پوست بدن است هم در ویژگی خاص بدن افراد مغناطیسی نقش دارد.

حس ششم در انسان!

جالب است بدانید یک مطالعه نشان داده که انسان‌ها ممکن است به یک حس جدید دسترسی پیدا کنند که احتمالاً مغناطیسی است. به گفته پایگاه "Live Science”، انسان‌ها ممکن است یک حس ششم داشته باشند چرا که محققان دریافته اند انتقال یک پروتئین موجود در شبکیه انسان به مگس میوه، توانایی تشخیص میدان‌های مغناطیسی را به مگس‌های میوه می‌دهد. به ظاهر این پروتئین همان چیزی است که آن‌ها را قادر به درک و مسیریابی می‌کند. تحقیقاتی در گذشته نشان داده بود که انسان‌ها توانایی درک و حس میدان مغناطیسی را ندارند، اما تحقیق جدید انجام شده توسط «رپرت» یک متخصص نورولوژیست با استفاده از مگس میوه منجر به دریافت این موضوع شد که انسان‌ها توانایی احساس میدان مغناطیسی را یافته‌اند.

منبع: میزان

کد خبر 498862

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.