روش ثبت‌نام متقاضیان جدید یارانه چگونه است؟ +جزئیات

هیئت وزیران حدود ده روز قبل مصوبه‌ای داشت که براساس آن به همه‌ی کسانی که یارانه نمی‌گیرند فرصت داده می‌شود که برای دریافت یارانه نقدی و معیشتی ثبت نام کنند.

به گزارش ایمنا، در یکی از مواد این مصوبه آمده که ثبت‌نام کلیه افراد متقاضی دریافت یارانه نقدی، یارانه حمایت معیشتی خانوار و سایر یارانه‌ها از جمله افراد جدید، افرادی که تاکنون ثبت‌نام ننموده‌اند و افرادی که منصرف شده‌اند، بر عهده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

یعنی این احتمال وجود دارد با انجام ثبت‌نام چه کسانی که تاکنون یارانه نگرفته‌اند، چه کسانی که از دریافت آن انصراف داده‌اند و خانوارهای جدید جز مشمولان یارانه‌های جدید باشند.

زمان دقیق ثبت‌نام هنوز اعلام نشده، اما در خصوص نحوه ثبت‌نام طی سال‌های اخیر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی روش نام‌نویسی پیامکی را اجرا کرده است.

برای ثبت درخواست وام یک میلیون تومانی کرونا که در سال گذشته در دو مرحله پرداخت شد از روش نام‌نویسی پیامکی استفاده شد. به این شکل که سرپرستان خانواری که این وام را می‌خواستند باید کد ملی خود را از شماره تماسی که به نام خودش است به شماره ۶۳۶۹ ارسال می‌کردند.

اما برای ثبت‌نام یارانه وزارت کار همواره سامانه رفاهی را معرفی کرده، در واقع متقاضیانی دریافت یارانه می‌توانند در سامانه رفاهی به آدرس http://www.refahi.ir اعلام نیاز یارانه نقدی را ثبت کنند.

اگرچه در مصوبه جدید هیئت دولت آمده است که باید دسترسی کامل و برخط پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان را از طریق مرکز ملی تبادل اطلاعات برای اجرای تکالیف قانونی مربوطه در اختیار سازمان قرار دهد.

اما احتمالاً ثبت‌نام متقاضیان از طریق یکی از دو روش بالا یعنی نام‌نویسی پیامکی و اعلام نیاز از طریق سامانه رفاهی انجام شود.

منبع: رکنا

کد خبر 498527

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 41
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • عبدالرحمان خونجگر IR ۱۰:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
  5 3
  جدا کردن یارانه‌ها ار خانواده دیگری
 • IR ۰۲:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۸
  5 1
  پدرومادرم فوت کردن برادرام همه ازدواج کردن من شدم سرپرست خانواده من ودوتا از خواهرام حلا ازدواج کردم چند سالی هست خواهرانم چون تحت پوشش کمیته امداد هستن میخوان جدا بشن الان من باید چکار کنم که یارانه اونا را جدا کنم راهنمایم کنید ممنونم
 • سحرمریخی IR ۰۴:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۳
  7 0
  سلام من الان چندساله نه یارانه دارم نه معشتی الان باید چکار کنم نه خودم درامد دارم نه شوهرم همسرم و پسرم یارانه و معشتی دارن فقط من ندارم الان باید چکار کنم تورو خدا راهنمایی کنید خیلی نیاز داریم
  • صفوراشهرکی IR ۱۴:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۵
   20 0
   سلام نه من یارانه میگرم نه بچه هام هیچ گونه در امدیم نداریم اونایی که حقوق دارن به اونا میدین مارو که لازم داریم نمیدین سال ۹۳ ازدواج کردم پدرم خواست منوجداکته شدم انصراف ازیارانه هرجارفتم به دربسته خوردم توروخدارسیدگی کنیین
 • IR ۰۸:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۹
  11 1
  توروخداثبت نام کنید باباماجاموندیم چه خاکی توسرم بریزم
  • IR ۰۵:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۳۱
   3 1
   ماهم نیاز داریم دیگه وحده دروغ ندین الان چندساله میگین درست میشه این حق مردمه
 • علی اوسط یگانه IR ۱۶:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۹
  4 1
  سلام.دخترم بادوتابچه که یکی از بچه هامعلول میباشد سالهاست پیش من زندگی میکندهیچگونه درآمدی نداردچگونه بایدتقاضای یارانه کند