آمار کرونا چهارمحال و بختیاری ۱۲ خرداد؛ ۴ فوتی و ۱۳۳ ابتلای جدید

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد آمار فوتی و مبتلایان به کرونا در استان چهارمحال و بختیاری را تشریح کرد.

مجید شیرانی در گفت وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آمار ابتلای کرونا در استان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز چهارشنبه ۱۲ خردادماه، اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۴۴۵ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشتند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۷۴ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند، افزود: در ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۱۳۳ نفر مثبت قطعی شد که ۹۰ نفر از آنها مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و ۴۳ نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید_ ۱۹ در مراکز بیمارستانی استان، بودند.

شیرانی تصریح کرد: اکنون ۲۳۸ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۱۸۶ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تأیید بیماری خود هستند.

وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته ۴ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلاء به بیماری کووید _۱۹ در استان گزارش شد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به این بیماری در چهارمحال و بختیاری ۱۱۰۲ نفر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد عنوان کرد: اکنون ۲۴ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

کد خبر 498142

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.