گلایه از عدم واکسیناسیون کارتن خواب‌ها/۹۰ درصد مراجعان گرمخانه‌ها اسناد هویتی ندارند

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران از بی‌توجهی وزارت بهداشت در اختصاص واکسن کرونا برای مددجویان و مددکاران اجتماعی گلایه کرد.

به گزارش ایمنا، سید مالک حسینی، در مورد واکسیناسیون کارتن خواب‌ها و افراد بی خانمان مستقر در گرمخانه‌ها، گفت: حدود ۹۰ درصد مراجعه کنندگان به گرمخانه‌ها اسناد هویتی ندارند و بدون ارائه مدارک هویتی نیز امکان دریافت واکسن وجود ندارد.

وی با بیان اینکه نه تنها برای مددجویان دارای کهولت سن بلکه برای مددکاران و عوامل اجرایی سازمان که در معرض ارتباط مستقیم با افراد بی خانمان هستند نیز سهمیه واکسن تعیین نشده است، افزود: این در حالی است که این افراد در صف مقدم ارتباط با افراد کارتن خواب و بی خانمان‌هایی هستند که سبک زندگیشان اجازه خودمراقبتی و رعایت موازین بهداشتی پیشگیری از کرونا را نمی‌دهد و به همین دلیل جزو پرریسک‌ترین افراد جامعه هستند.

حسینی با تاکید بر اینکه مجموعه مددکاران و عوامل گشت‌های سطح شهر حدود ۴۰۰ نفر می‌شوند اما با وجود پیگیری‌های فراوان هنوز واکسنی برای این ۴۰۰ نفر اختصاص داده نشده است؟ ادامه داد: به طور کلی علاوه بر مددکاران فعال در گرمخانه‌ها، مددکاران مراکز ماده ۱۵ و ۱۶، کمپ‌های ترک اعتیاد و مراکز نگهداری افراد کم توان نیز می‌بایست به دلیل جنس شغلشان واکسن را زودتر دریافت کنند نه اینکه در جدول اولویت بندی هم اسمشان وجود نداشته باشد!

وی با بیان اینکه چندی پیش دو گرمخانه در سطح شهر تهران درگیر کرونا شد که با قرنطینه و رعایت دستورالعمل‌های مختلف این مسئله حل شد و از انتشار بیماری جلوگیری شد، گفت: در موج اخیر کرونا در دو گرمخانه حدود ده مددجو و بیش از ۴۰ نفر از عوامل اجرایی سازمان به کرونا مبتلا شدند که خوشبختانه به خیر گذشت.

منبع: ایسنا

کد خبر 497711

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.