برق گرفتگی چهار نفر را در استان همدان به کام مرگ فرو برد

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان گفت: در دو ماه نخست سال‌جاری چهار نفر بر اثر برق گرفتگی در این استان جان خود را از دست دادند.

به گزارش ایمنا، ارتین کمالی اظهار کرد: روز گذشته جوان ۳۰ ساله‌ای حین جوشکاری در منزل مسکونی به علت اتصال برق، جان خود را از دست داد.

وی با بیان اینکه چندی پیش نیز کودک پنج ساله قهاوندی هنگام بازی در بالکن منزل مسکونی دچار برق گرفتگی شد و جان باخت، افزود: البته پس از بروز این حادثه تلخ، مادر کودک با دیدن پیکر بی جان فرزندش برای نجات او تلاش کرد، اما بلافاصله پس از لمس بدن کودک وی نیز دچار برق گرفتگی و آسیب جزئی شد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان با اشاره به فوت دو نفر دیگر طی سال جاری در استان بر اثر برق گرفتگی، تصریح کرد: شوک الکتریکی یا همان برق‌گرفتگی یکی از حوادث ناخوشایندی است که می‌تواند بر اثر بی‌احتیاطی و ایمن نبودن محیط زندگی برای افراد به خصوص کودکان روی دهد.

وی ادامه داد: برق گرفتگی با توجه به قدرت و نوع جریان برق و مدت تماس کودک می‌تواند باعث ایجاد لرزشی لحظه‌ای، سوختگی و یا آسیب جدی منجر به مرگ شود.

کمالی گفت: شوک الکتریکی وارده اگر قوی باشد می‌تواند کودک را بیهوش، تنفس او را قطع و سبب تشنج یا ایست قلبی، آسیب به مغز، قلب یا سایر اندام‌ها و حتی مرگ شود.

منبع: ایرنا

کد خبر 497633

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.