حزب الله: ملت سوریه از طریق انتخابات پایبندی خود را به وحدت ملی ثابت کردند

حزب الله سوریه با صدور بیانیه‌ای ضمن تبریک پیروزی بشار اسد درانتخابات این کشور تاکید کرد ملت سوریه از طریق صندوق‌های رای پایبندی خود را به وحدت ملی و آرمان فلسطین ثابت کردند.

به گزارش ایمنا، حزب الله لبنان با صدور بیانیه‌ای پیروزی بشار اسد در انتخابات ریاست جمهوری سوریه را تبریک گفت.

در این بیانیه آمده است: حزب الله گرم‌ترین و صمیمانه تبریکات را خدمت بشار اسد رئیس جمهور و ملت برادر سوریه ابراز می‌دارد که پس از یک فرآیند انتخاباتی بزرگ، مجدداً به عنوان رئیس جمهور سوریه برگزیده شد.

در بیانیه حزب الله آمده است: انتخابات سوریه یک همه پرسی مردمی و سیاسی گسترده بود که با حضور گسترده و بی سابقه در پای صندوق‌های رأی همراه بود و تظاهرات سراسری سوریه در قبل و بعد این انتخابات هم یک عروسی ملی بزرگ در سراسر خاک سوریه آزاد شده از چنگال اشغالگری و تروریسم بود.

در ادامه بیانیه آمده است: سوری‌ها بار دیگر از طریق صندوق‌های رأی پایبندی کامل خود را به وحدت ملی و مخالفت خود را با تفرقه، طائفه‌گری و تجزیه اعلام کردند، همان گونه که بارها و بارها با رشادت‌ها و از خودگذشتگی‌های خود این قضیه را ثابت کردند.

حزب الله افزود: ملت سوریه با برگزاری موفق انتخابات همچنین پایبندی خود را به گزینه سیاسی نشان داد که سوریه در طول تاریخ معاصر خود با پایبندی کامل به آرمان فلسطین و مقابله با اشغالگری و تجاوز و رد تکفیر، خیانت و تروریسم در پیش گرفته است.

این جنبش تاکید کرد: ما امیدواریم که سال‌های آتی فرصتی بزرگ برای بازگشت سوریه به ایفای نقش طبیعی خود در سطح جهان عربی و در سطح بین‌المللی باشد و ضمن تحقق همه امیدهای ملت سوریه در توسعه و شکوفایی، تلاش‌های بزرگ آن با بازسازی و بازگشت آوارگان همراه شود و این روند با آزادسازی همه مناطق تحت کنترل اشغالگران و تروریست‌ها کامل شود.

منبع: فارس

کد خبر 496812

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.