رئیس شورای عالی سیاسی یمن پیروزی بشار اسد را تبریک گفت

مهدی المشاط رییس شورای عالی سیاسی یمن روز جمعه در پیامی به بشار اسد رییس جمهوری سوریه پیروزی او در انتخابات ریاست جمهوری این کشور را تبریک گفت.

به گزارش ایمنا، در پیام المشاط آمده است: به ملت دوست و برادر سوریه موفقیت بزرگ در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را تبریک می‌گوئیم انتخاباتی که یک پیروزی مهم در برابر توطئه‌های دشمنان علیه سوریه است.

رئیس شورای عالی سیاسی یمن افزوده است: برگزاری انتخابات در سوریه بیانگر پیروزی دولت و ملت سوریه بر طرح آمریکایی - اسرائیلی است که به دنبال نابودی و تجزیه این کشور بود.

وی همچنین از سازمان ملل متحد و جامعه جهانی خواست تا به خواست ملت سوریه و حق مردم در تعیین سرنوشت و آینده خود احترام بگذارند.

مهدی المشاط در پایان مخالفت کشورش را با تلاش استکبار جهانی برای تحمیل معیارهای خود که از طریق آن عوامل و مزدورانشان انتخاب شوند تا کشورها و ملت‌ها را تحت سلطه خود درآورند، اعلام کرد.

حموده صباغ رئیس مجلس سوریه بامداد جمعه اعلام کرد که بشار اسد با ۹۵.۱ درصد آرا، در انتخابات ریاست جمهوری این کشور پیروز شد.

پیش از این نیز مردم سوریه قبل از اعلام رسمی انتخابات ریاست جمهوری در کشورشان به خیابان‌ها آمدند و نسبت به برگزاری این انتخابات اعلام رضایت کردند.

انتخابات ریاست جمهوری سوریه روز چهارشنبه با حضور سه داوطلب یعنی بشار اسد، عبدالله سلوم عبدالله و محمود مرعی برگزار شد.

قرار بود این انتخابات از ساعت هفت صبح تا ساعت ۱۹ ادامه داشته باشد اما مقام‌های این کشور اعلام کردند به دلیل استقبال گسترده مردم از این انتخابات و ازدحام در شعبه‌های رأی گیری، تا ساعت ۲۴ تمدید می‌شود.

منبع: ایرنا

کد خبر 496808

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.