آمار کرونا چهارمحال و بختیاری هفتم خردادماه؛ ۵ فوتی و ۹۲ ابتلای جدید

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، آمار فوتی و مبتلایان به کرونا را تشریح کرد.

فریدون رحمانی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آمار ابتلای کرونا در استان، در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز جمعه هفتم خردادماه، اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ٣۵٩ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشتند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ١٠۴ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند، افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۹۲ نفر مثبت قطعی شد که ۵۶ نفر از مراجعه کنندگان آنها در بخش سرپایی و ٣۶ نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید _۱۹ در مراکز بیمارستانی استان، بودند.

رحمانی تاکید کرد: اکنون ٢۴٢ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ١٨٨ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تأیید بیماریشان هستند.

وی اضافه کرد: متأسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته ۵ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلاء به بیماری کووید _۱۹ در استان گزارش شد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به این بیماری در چهارمحال و بختیاری ١٠٨۶ نفر است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد عنوان کرد: اکنون ٣٧ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

کد خبر 496774

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.