بهره‌برداری از فاز اول دومین بوستان کشاورزی شهری ایران در حاشیه کلانشهر مشهد

معاون خدمات شهری شهردار مشهد از پیشرفت فیزیکی ۲۶ درصدی بوستان کشاورزی شهری مهندس شهرستانی به عنوان دومین بوستان کشاورزی شهری ایران و بهره‌برداری از فاز نخست آن در تیر ماه سال جاری خبر داد.

مهدی یعقوبی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا،: اظهار کرد: عملیات احداث این پروژه در حاشیه شهر مشهد و در خیابان حر، در فضایی به وسعت بیش از ۷۳ هکتار از سال گذشته و پس از انجام مطالعات تخصصی آغاز شده و تاکنون پیشرفت فیزیکی ۲۶ درصدی داشته است.

وی افزود: با توجه به اهداف بوستان‌های کشاورزی شهری نظیر تولید محصولات ارگانیک و سالم، توانمندسازی اقشار مناطق کم برخوردار شهری و توسعه مشارکت اجتماعی شهروندان، حدود ۲۲ هکتار از این بوستان به فعالیت مستقیم کشاورزی شهری اختصاص پیدا کرده است.

معاون شهردار مشهد تصریح کرد: مقرر شده این فضا با نظارت و راهبری دانشگاه فردوسی مشهد در قالب قطعات پنج هزار متری به منظور کشت انواع صیفی جات و سبزیجات مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

وی خاطر نشان کرد: برای فاز اول این پروژه بالغ بر ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص پیدا کرده و پیش‌بینی می‌شود فاز نخست آن در اواخر تیرماه سال جاری آماده بهره‌برداری شود.

کد خبر 496761

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.