افزایش ابر و وزش باد شدید پدیده غالب ۳ روز آینده آسمان اصفهان

کارشناس پیش‌بینی هواشناسی استان اصفهان گفت: جوی نسبتا ناپایدار تا سه روز آینده در استان تداوم دارد و آسمان اکثر مناطق گاهی همراه با افزایش ابر و وزش باد نسبتا شدید تا شدید خواهد بود و سه‌شنبه رگبارهای‌های بهاری، رعد و برق و تندباد لحظه‌ای پیش‌بینی می‌شود.

آسیه آقایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، با اشاره به استقرار جوی نسبتاً ناپایدار طی سه روز آینده در سطح استان، اظهار کرد: در این مدت آسمان بسیاری از مناطق استان قسمتی ابری است و در ساعات بعدازظهر گاهی افزایش ابر و وزش باد نسبتاً شدید تا شدید پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: روز سه‌شنبه گاهی رگبارهای‌های پراکنده، رعد و برق به ویژه در مناطق غربی استان و در روز سه‌شنبه و چهارشنبه در کل استان وزش باد شدید و تند باد لحظه‌ای پیش‌بینی می‌شود و در نیمه شرقی وزش باد همراه با گرد و خاک و محلی است.

کارشناس پیش‌بینی هواشناسی استان اصفهان با اشاره به اینکه دمای هوا در ۲۴ ساعت آینده در اکثر مناطق ۱ تا ۲ درجه افزایش دارد، گفت: بیشینه و کمینه دمای هوای کلانشهر اصفهان بین ۳۴ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و ۱۸ درجه سانتی‌گراد بالای صفر در نوسان است.

وی اضافه کرد: خور و بیابانک با دمای ۴۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و بوئین و میاندشت با دمای ۵ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ترتیب گرم‌ترین و سردترین مناطق استان پیش‌بینی می‌شود.

کد خبر 495798

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.