نصب سردیس شهید خرازی در اصفهان

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان گفت: سردیس شهید حسین خرازی همزمان با سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر، در میدان شهدای اصفهان نصب شد.

حسن موذنی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: سردیس شهید خرازی از جنس فایبرگلاس در ۱.۵ برابر اندازه واقعی توسط مرتضی آرین ساخته شده است.

وی با بیان اینکه ارتفاع این سردیس با احتساب پایه به دو متر می‌رسد که با مشارکت منطقه یک شهرداری اصفهان ساخته شده است، تصریح کرد: ساخت سردیس و نماد شهدا، مشاهیر و بزرگان اصفهان از جمله سیاست‌های سازمان زیباسازی است که در همین راستا ۲۰ سردیس و المان ساخته شده است.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان ادامه داد: تعدادی از این سردیس‌ها نصب شده و مابقی نیز تا چند هفته آتی در سطح شهر نصب خواهد شد.

به گزارش ایمنا، شهید حسین خرازی سال ۱۳۳۶ در اصفهان متولد شد و در جنگ ایران و عراق از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به شمار می‌آمد و فرماندهی لشکر ۱۴ امام‌حسین (ع) را برعهده داشت.

شهید خرازی در طول دوران دفاع مقدس در عملیات‌های طریق‌القدس، فتح‌المبین، بیت‌المقدس، رمضان، والفجر ۴، بدر و والفجر ۸ حضوری فعال داشت.

شهید خرازی در خلال عملیات خیبر در پی برخورد ترکش، دست راست خود را از دست داد، ولی پس از مدتی به صحنه نبرد بازگشت و سرانجام در عملیات کربلای ۵ در شلمچه به شهادت رسید.

کد خبر 495755

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.