ماجرای نصب بنر ممنوعیت استفاده از ساز در بهشت زهرا

مدیر عامل سازمان بهشت زهرا (س) درباره تصویر منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر ممنوعیت استفاده از ساز در بهشت زهرا توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش ایمنا، تصاویری در فضای مجازی منتشر شده است که حاکی از آن بود که استفاده از انواع ادوات موسیقی در بهشت زهرا (س) ممنوع شده و همین امر موجب بروز برخی پرسش‌ها از سوی شهروندان شده است.

سعید خال مدیر عامل سازمان بهشت زهرا (س) به منظور تنویر افکار عمومی در این موضوع با تاکید بر این نکته که ممنوعیت استفاده از ادوات موسیقی از گذشته در سازمان بهشت زهرا (س) اجرا می‌شده گفت: زمانی که خانواده متوفی برای انجام امور خاکسپاری به بهشت زهرا (س) مراجعه می‌کند از سوی سازمان قبضی به خانواده متوفی داده می‌شود که در آن تمامی دستورالعمل‌های مراسم تدفین آمده است.

وی تصریح کرد: استفاده نکردن از ادوات موسیقی، سنگ قبرهای نامتعارف و … از مواردی است که به اطلاع خانواده متوفی می‌رسد و از این رو مطرح شدن مباحثی مبنی بر وضع و ابلاغ دستورالعمل‌های جدید و ابلاغ آن در سازمان بهشت زهرا (س) که در برخی از رسانه‌ها مطرح می‌شود، نادرست است.

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا با اشاره به تصویر بنر نصب شده در بهشت زهرا (س) که در فضای مجازی منتشر شده است گفت: این بنر به نوعی اطلاع رسانی عمومی درباره توجه به موضوعاتی است که از پیش در سازمان بهشت زهرا (س) اعمال می‌شد و این اقدام سازمان تنها به منظور یادآوری برخی از ممنوعیت‌ها در سازمان بهشت زهرا (س) است زیرا استفاده از ادوات موسیقی مانند نی و دف و دیگر آلات موسیقی در حال افزایش بود.

بر اساس گزارش سایت شهر، او تاکید کرد: ممنوعیت استفاده از ادوات موسیقی دستورالعمل تازه‌ای نیست و از گذشته در سازمان بهشت زهرا (س) اعمال می‌شد.

کد خبر 495316

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.