آسمان اصفهان در انتظار رگبارهای بهاری و تندباد لحظه‌ای

کارشناس پیش‌بینی هواشناسی استان اصفهان گفت: ناپایداری‌های جوی تا پنج روز آینده تداوم دارد و آسمان اکثر مناطق گاهی همراه با افزایش ابر و وزش باد نسبتا شدید تا شدید خواهد بود و روز یک‌شنبه و سه‌شنبه رگبارهای‌های بهاری، رعد و تند باد لحظه‌ای پیش‌بینی می‌شود.

آسیه آقایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، با اشاره به استقرار جوی نسبتاً ناپایدار طی پنج روز آینده در سطح استان، اظهار کرد: در این مدت آسمان بسیاری از مناطق استان در ساعات بعدازظهر قسمتی ابری است و گاهی افزایش ابر و وزش باد نسبتاً شدید تا شدید پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: روز یک‌شنبه و سه‌شنبه رگبارهای‌های بهاری، رعد و تند باد لحظه‌ای به ویژه در مناطق شمال و غرب و بخش‌هایی از شرق استان پیش‌بینی می‌شود و در مناطق شرقی وزش باد همراه با گرد و خاک و محلی است.

کارشناس پیش‌بینی هواشناسی استان اصفهان با اشاره به اینکه دمای هوا در ۲۴ ساعت آینده در اکثر مناطق تغییر محسوسی ندارد، گفت: بیشینه و کمینه دمای هوای کلانشهر اصفهان بین ۳۵ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و ۲۱ درجه سانتی‌گراد بالای صفر در نوسان است.

وی اضافه کرد: آران و بیدگل و کاشان با دمای ۴۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و بوئین و میاندشت با دمای ۹ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ترتیب گرم‌ترین و سردترین مناطق استان پیش‌بینی می‌شود.

کد خبر 495263

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.