مسیر توسعه صنعت خودرو با بومی‌سازی کوتاه می‌شود

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از صرفه‌جویی ارزی بالای ناشی از بومی‌سازی قطعات شرکت کابل خودرو در قالب پلتفرم برق و الکترونیک محصولات ایران‌خودرو خبر داد.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی ایران خودرو، فرشاد مقیمی، در مراسم افتتاح پروژه‌های شرکت کابل خودرو سبزوار اظهار کرد: ایران خودرو با ۶۵۰ سازنده قطعه در سراسر کشور همکاری می‌کند و شرکت کابل خودرو سبزوار در قالب طرح خود اتکایی تا کنون توانسته پروژه‌های متعدد خودکفایی قطعات خودرویی را محقق کند.

وی با بیان این‌که طرح‌های مختلفی برای بومی‌سازی قطعات خودرویی در کشور ایجاد شده، افزود: سیم‌های رشته‌ای که در گذشته از منابع خارجی تأمین می‌کردیم، با تفاهم شرکت کابل خودرو سبزوار برای تأمین مواد اولیه از استان زنجان، با صرفه‌جویی بالای ارزی تولید خواهد شد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو خاطرنشان کرد: نهضت تولید داخل با حمایت‌های وزارت صمت، امکان تولید پیش‌نیاز موتورهای دی سی که یکی از اساسی‌ترین قطعات خودرویی بوده و قطعات شبکه برق خودرویی و الکترونیکی به آن نیازمند است را ایجاد کرده است.

مقیمی با بیان این‌که خط تولید روتور به عنوان پیش نیاز تولید موتور دی سی شیشه بالابر خودرو ساخت داخل و بومی‌سازی شده، تصریح کرد: ایران‌خودرو به عنوان قطب اصلی صنعت خودروی کشور در تلاش است تا با افزایش سطح و عمق داخلی سازی و با تکیه بر توان مهندسان کشور، مسیر توسعه را کوتاه کند.

وی خاطرنشان کرد: در پلتفرم اختصاصی ایران خودرو، شرکت کابل خودرو سبزوار جایگاه مهمی در خودکفایی برق و الکترونیک خودرو دارد که با حمایت مسؤولان استان، نقش مهمی در صرفه جویی ارزی و تولید داخل محصولات ایران‌خودرو ایفا خواهد کرد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو افزود: تنوع محصولات و افزایش ظرفیت در کنار تقویت بومی‌سازی از اولویت‌های ایران‌خودرو است که با همتی که در شرکت کابل خودرو سبزوار شکل گرفته، توسعه در این بخش نیز برای دستیابی به اهداف ترسیم شده دنبال و با تلاش مجموعه کارکنان در آینده‌ای نزدیک این شرکت به قطب تولید موتورهای دی سی در کشور تبدیل خواهد شد.

کد خبر 495251

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.