انگشت شست سالانه به اندازه دو مسابقه ماراتن مسافت می‌پیماید!

یک تحقیق جدید نشان می دهد که به طور متوسط انگشت شست انسان با پیمایش در شبکه های اجتماعی، سالانه معادل دو ماراتن (۵۲ مایل) سفر می کند.

به گزارش ایمنا، یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که به طور متوسط انگشت شست انسان با پیمایش در شبکه‌های اجتماعی، سالانه معادل دو ماراتن (۵۲ مایل) سفر می‌کند.

بنا به نوشته روزنامه دیلی‌میل، محققان آژانس بازاریابی «ایلک» ( Ilk ) این محاسبه را بر اساس این ارزیابی انجام داده اند که هر نفر روزانه ۴۹ دقیقه را در شبکه‌های اجتماعی سپری می‌کند.

شرکت «لیدز » (Leeds) نیز برای کمک به تجسم این موضوع، یک شبیه ساز آنلاین تعاملی به نام Thumb Run برای موبایل ایجاد کرده است. Thumb Run دارای یک انگشت شست مجهز به چرخ دنده است که راه خود را در یک مسابقه دیجیتال باز می‌کند.

«راب جونز»، مدیر روابط عمومی آژانس بازاریابی «ایلک» ( Ilk ) در این رابطه گفت: هیچ رازی بر کسی پوشیده نیست که بسیاری از ما وقت زیادی را در تلفن‌های همراه خود صرف می‌کنیم اما مسافت زیادی که شست‌های ما در یک سال معمولی طی می‌کند، حیرت‌انگیز است.

وی افزود: هدف ما این بود که نشان دهیم نقش رسانه‌های اجتماعی در زندگی چه به صورت سرگرمی، چه برای دسترسی به اطلاعات مهم یا ارتباط با خانواده و دوستان تا چه اندازه بزرگ است.

استفاده بیش از حد از تلفن‌های هوشمند می‌تواند همچنین باعث ابتلاء به عارضه‌ای به نام «شست پیامک زن» شود که این وضعیت باعث گرفتگی عضله انگشت شست، التهاب یا ماندن آن در حالت خمیده می‌شود. از سوی دیگر حرکت غیرطبیعی و تکراری استخوان شست می‌تواند باعث بروز درد و حتی در نهایت آرتروز شود.

دکتر Eugene Y. Tsai ، متخصص بیمارستان Cedars-Sinai در لس‌آنجلس، می‌گوید: استفاده بیش از حد از انگشت شست باعث ملتهب شدن تاندون این انگشت می‌شود. ابتلاء به وضعیت انگشت پیامک زن بیشتر با تلفن‌های همراه کوچک‌تر ارتباط دارد؛ این در حالی است که تلفن‌های هوشمند بزرگ‌تر و تبلت‌ها معمولاً باعث درد انگشتان و مچ دست می‌شوند.

منبع: ایرنا

کد خبر 495205

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.