۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۲
آخرین گفتگو با پدر بابک خرمدین

جزئیات قتل‌های پدر بابک خرمدین از سوی دادستان جنایی تهران در حالی که این مرد ۸۱ ساله به قتل داماد و دخترش نیز اعتراف کرده است، اعلام شد. پدر بابک خرمدین حتی مدعی است قصد کشتن دو فرزند دیگرش را هم داشته است.

به گزارش ایمنا، راز این جنایت‌های هولناک از صبح یکشنبه با کشف اعضای بدن بابک خرمدین در سطل زباله در شهرک اکباتان آغاز شد. در کمتر از ۶ ساعت هویت مقتول شناسایی و با اعترافات پدر و مادر مقتول مشخص شد بابک خرمدین کارگردان مستندساز به دست والدینش به قتل رسیده است. اما فقط ۴۸ ساعت پس از این اعتراف هولناک پدر مقتول به ۲ قتل دیگر اعتراف کرد. وی مدعی شد در سال ۹۰ دامادش فرامرز را کشته و در سال ۹۷ نیز یکی از دخترانش آرزو را به قتل رسانده است.

محمد شهریاری، سرپرست دادسرای جنایی تهران با اعلام این خبر گفت: زمانی که این زوج سالخورده به اتهام قتل بابک خرمدین بازداشت شدند، متوجه شدیم او یک دختر دیگر هم داشته که ناپدید شده و سال ۹۰ هم دامادش ناپدید شده است.

بنابراین احتمال قتل آنها هم مطرح شد چرا که گفته بود دخترم به ترکیه رفته ولی در استعلاماتی که انجام شد هیچ ورود و خروجی با مشخصات دختر متهم به دست نیامد. همین مسأله احتمال جنایت را بیشتر تقویت کرد. فرضیه قتل دامادشان نیز به دنبال آن مطرح شد. تحقیقات روی این موارد متمرکز شد و احمد و همسرش به قتل داماد و دخترشان اعتراف کردند.

پدر بابک خرمدین همچنین در اعترافاتش به محمد جواد شفیعی بازپرس شعبه پنجم دادسرای جنایی عنوان کرد که اجساد را مثله کرده و در سطل زباله در آن اطراف انداخته است. از نظر روانپزشکی آنها تحت معاینه قرار گرفته‌اند و پزشکی قانونی اعلام کرده که آنها جنون ندارند و ازنظر روحی سالم هستند.

گفت‌وگو با احمد خرمدین

چه شد که دامادت را به قتل رساندی؟

سال ۸۸ دخترم آرزو که متولد سال ۵۱ بود با پسری ازدواج کرد اما به‌خاطر اختلافات از او جدا شد. بعد از مدتی با پسر خواهرم فرامرز ازدواج کرد و ۶ ماهی که از زندگی آنها گذشت، برایمان گفت که فرامرز رفتارهای نامعقول دارد. او اعتیاد داشت و با خودروی پرایدش افرادی را که به‌صورت قاچاقی وارد ایران شده بودند جابه‌جا می‌کرد. رفتارهای نامعقول و کارهای خلافش ما را به این نتیجه رساند که تصمیم به قتل او بگیریم.

دخترتان هم از این ماجرا با خبر بود؟

بله. باهم به این نتیجه رسیدیم که او را به قتل برسانیم. یادم نمی‌آید چه تاریخی بود اما سال ۹۰ بود که یک روز فرامرز به خانه‌مان آمد. همسرم داخل غذایش حدود ۸۰ تا قرص خواب آور ریخت که فوت کرد و با کمک همسرم او را به حمام بردیم و جسدش را مثله کردیم. هنوز تبر و چاقویی که با آن فرامرز را مثله کردیم دارم. بعد از قتل هم تکه‌های جسد را در سطل زباله انداختیم. بعد هم خودروی پراید او را در اطراف مهرآباد رها کردیم.

خانواده فرامرز به سراغ او نیامدند؟

به دروغ به آنها گفتیم که روز حادثه به همراه آرزو آمده خانه و همسرش را در خانه ما گذاشته و با چند نفر قاچاقی تهران را ترک کرده است. آنها هم چون فرامرز در کار خلاف بود باور کردند.

دخترتان را به چه دلیل به قتل رساندید؟

داماد مان را که کشتیم، طلاق غیابی دخترم را گرفتم و جهیزیه‌اش را که آن موقع ۷۰ میلیون تومان خریده بودم به یک راننده که می‌خواست دخترش را شوهر دهد ۵۰۰ هزار تومان فروختم. اما بعد از قتل دامادم بدبختی و مصیبت ما زیاد شد. افتاده بود در کار خلاف و ماری جوانا و تریاک و هروئین مصرف می‌کرد. اذیت‌هایش خیلی زیاد بود. سال ۹۷ یک روز صبح کله‌پاچه خریدم. چون آرزو خیلی کله‌پاچه دوست داشت و بازهم مثل قبل داخل آن همسرم قرص‌هایش را ریخت و بعد از بی‌هوش شدن با کمک همسرم جسد را داخل حمام بردیم و مثله کرده و جنازه را در سطل‌های زباله انداختیم.

بابک و دو فرزند دیگرت نگفتند که چه اتفاقی برای آرزو افتاده است؟

موقع قتل دامادمان بابک انگلستان بود. اما برای قتل دوم ایران بود و زمانی که فهمید خیلی به موضوع اهمیت نداد.

ممکن است به این دلیل بابک خرمدین را کشته باشی که او از ماجرای قتل خواهرش با خبر شده باشد؟

اصلاً. بابک خرمدین از دوربین مداربسته خانه‌مان متوجه قتل خواهرش شده بود اما چون دل خوشی از خواهرش نداشت، برای همین هم تصمیم نداشت که این ماجرا را لو دهد. بابک آدم بدی بود، هر سه قتل را در همین خانه اکباتان انجام دادیم.

قصد نداشتی به دو فرزند دیگرت آسیب برسانی؟

می‌خواستم آنها را هم بکشم. اگر آزاد شوم بدون شک برنامه‌ام قتل آنهاست. دخترم دو نوه‌ام را اذیت می‌کند؛ او خیلی عصبی و به هم ریخته است. از رفتارهای پسرم افشین هم خوشم نمی‌آید.

چرا اسم فامیلتان را عوض کرده بودید؟

من سال ۴۱ فامیلی‌ام را به خرمدین تغییر دادم. اسم بابک را هم برای همین روی پسرم گذاشتم اما او مثل بابک خرمدین نشد. وصیت کردم وقتی مردم مرا مقابل قلعه بابک خرمدین دفن کنند تا هر کسی که برای دیدن او می‌آید از روی قبر من رد شود. حتی کتابی هم در سوگ بابک خرمدین دارم می‌نویسم. او در پاسخ به این مورد که بعد از قتل‌ها عذاب وجدان نداشتی و کابوس نمی‌دیدی گفت: برای هیچکدام از آنها عذاب وجدان نداشتم و هیچ وقت کابوس نمی‌دیدم چون احساس گناه نمی‌کردم. برای اینکه کسانی را به قتل رسانده بودم که معضل جامعه بودند و فساد اخلاقی داشتند.

منبع: رکنا

کد خبر 494857

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 11
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • عسل US ۰۱:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۱
  20 2
  قرار نیست هر چیزی در کره زمین باب میل تو نیست اونو حذف کنی پدر ،تو باید الگوی مهربانی و گذشت باشی نه قساوت و سنگدلی کدام انسانی در طول تاریخ این کارها را که تو انجام داده ای انجام داده قابیل اولین قاتل کره زمین از قتل برادرش پشیمان شد اما ،؟؟؟؟
 • IR ۰۴:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۲
  15 3
  اصلا به این دو نباید گفت پدر ومادر مخصوصا مادر مقصر که اجازه به شوهرش داده که بچه هایی که خودش بزرگ کرده به این راحتی نابودشان کند.نباید اعدام شوند باید در اون دنیا آرزو وبابک هرروز به دار آویز شان کنند .وجایگاهشان جهنم شود
 • بیتا IR ۰۴:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۴
  6 1
  کاش میتونستم بکشمت
  • مهدی IR ۱۶:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۴
   1 0
   خسته نباشی
  • انسان IR ۲۲:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۵
   2 0
   من بدم میاد از اعدام ومخالفم.ولی واقعا حقشونه اینا
  • IR ۲۲:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۵
   3 1
   شما نمیدانم که بچه دارید یا نه ولی من یک پسر دارم که سر هر چیز کوچکی من و مادرش رو می زنه ماهم که پیر هستیم رفتیم شکایت کردیم شب دوباره اومد خونه وزد ۲۴ ساعته که کلانتری تو خونه نیست استرس اینکه الان میاد نمیدونی چه سخته امیدوارم دچار بشی بفهمی که چقدر سخته بی پناه بودن وپیر بودن
 • IR ۲۲:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
  3 0
  بابا اینو هرچی زودتر بکشید رد داده به خدا ولش نکنید فرصت بش ندید اینو ول کنید کل خاندانشو میکشه کسی که به بچه خودش رحم نکنه به بقیه رحم میکنه اعدامش کنید
 • حمید IR ۰۷:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۷
  2 0
  اینا را باید بندازی تو قفس به روش داعشی زنده زنده بسوزن
 • معصومه IR ۱۶:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۱
  3 1
  من هرچقد میخوام خودمو قانع کنم یدلیل محکم واسه لاینکارشون پیداکنم نمیکنم چرا روانم بهم میریزه حتی فکرش هم دیوانه کننده است شمافکرشو بکن چاقو زده جنازه جونشو کشونده زیرشیر حموم باچاقو اعضای بدنشو تیکه تیکه بریده که توپلاستیک یاچمدون جابشه.... واااااای خدا ....آدم با بدترین قاتل دنیا نمیتونه همچین کاربکنه با ی سگ یا اسب نمیشه همچین کاری کرد چطور این مادر پدر حیوون صفت قلبشون تحمل کرد آخه مگه میشه خدا لعنت تون کنه یا سر دخترتونو با داس میبرید یا جوناتونو تیکه تیکه میکنید آدم به هر حیووونی نمیگه پدر مادر
  • ناشناس IR ۰۲:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
   3 0
   بابا حیوان رو بد نام نکنید. حیوان ها واقعا بی آزار هستن
 • شیوا IR ۱۶:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
  2 0
  این دو نفر از کثیف ترین ادم های روزگارن تا هزارساله دیگه هم همچین پدرمادری پیدا نمیشه که مادر جسد مثله شده فرزندشو خودش بگیره بزاره تو اسانسور اصلا چه جوری تونستن رو پای خودشون بایستن.