"آناهیتا همتی" از هدیه خاص "بابک خرمدین" به دو کودک سیستان و بلوچستانی و تهرانی گفت

آناهیتا همتی - بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایران با اشاره به پرونده قتل بابک و آرزو خرمدین و داماد خانواده گفت: جامعه ایرانی باید بیشتر به سلامت روان خود توجه کند. اگر این پدر و مادر سال‌ها قبل و پیش از ارتکاب جنایت‌ها به روان درمانگر مراجعه کرده بودندشاید امروز این سه انسان کشته شده، زنده بودند.

به گزارش ایمنا، آناهیتا همتی - بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر که از ساکنان شهرک اکباتان تهران که جنایت خانوادگی قتل سه انسان توسط یک زوج قاتل در آن رخ داده است در گفت و گو با خبرنگار رکنا از قتل بابک خرمدین و آرزو خرمدین به دست پدرشان و فضای حاکم بر شهرک محل زندگی آنها و برخورد اهالی چنین گفت: "بابک خرمدین را با اینکه از همکاران در عرصه سینما بود ولی از نزدیک نمی‌شناختم. اما فضای شهرک اکباتان بعد از این جنایت به حدی متأثر از این خبر شده است که دیگر شهروندان و دوستان و آشنایانی که بیرون این شهرک زندگی می‌کنند و در جریان این اتفاق هستند با ما تماس می‌گیرند که مواظب باشیم.

آناهیتا همتی تاکید کرد: این جنایت در شهرک اکباتان رخ داده است ولی دلیل بر تسریع آن بر میزان سلامت روان دیگر ساکنان این شهرک نیست. بدون شک این والدین درگیر بیماری روانی جدی هستند. این جنایات به نحو که والدینی دو فرزند و داماد خود را به این شکل فجیع به قتل برسانند یک رفتار طبیعی نیست و این اتفاق یک استثنا است. خانه این خانواده قاتل و قربانیان می‌توانست در هر نقطه‌ای باشد و محل سکونت آنها ارتباطی با قتل ندارد. همه در شهرک اکباتان غصه دار این اتفاق هستند. این جنایت یک ضربه بزرگ برای همه ساکنان شهرک بود.

آناهیتا همتی در خصوص علل و دلایلی که باعث شده که در چند سال گذشته بخصوص در یک سال گذشته بیشتر با اینگونه اخبار تلخ مواجه باشیم چنین اظهار نظر کرد: کرونا باعث شده که اغلب مردم در یکسال گذشته زمان بیشتری را در فضای بسته و خانه بگذرانند و این زمان بیشتر بودن در خانه، آن‌هم به اجبار کرونا باعث شده است که درگیری‌های خانوادگی و خشونت خانگی افزایش بیابد. شاهد افزایش آمار طلاق هستیم. مشکلات اجتماعی و اقتصادی همه بر روان جامعه تأثیر گذار است و تأثیر منفی دارد.

آناهیتا همتی با بیان اینکه ایرانی‌ها به درمان روان خود زیاد توجه نمی‌کنند گفت: ایرانی‌ها در هر حد از میزان آسیب روحی که با آن درگیر باشند، رفتن نزد روانشناس و روانکاو و روانپزشک را جدی نمی‌گیرند. متأسفانه توجه به سلامت روان در بین جامعه ایرانی ضعیف است و بیشتر توجه به سلامت جسم است. شاید اگر مادر و پدر بابک و آرزو خرمدین، ۲۰ سال پیش، قبل از اینکه مرتکب قتلی شوند، به مشاور و روان درمانگر مراجعه می‌کردند این جنایت‌ها رخ نمی‌داد. به هر حال مرتکب این جنایات که پدر خانواده است، مبارز جبهه‌های جنگ بوده و آسیب دیده از جنگ. هر کجا رفته است از شیمیایی شدنش در جبهه‌های جنگ گفته است. باید بدانیم که عزیزانی که به جبهه‌های جنگ رفتند همه مثل پدر بابک خرمدین رفتار مجرمانه ندارند.

هدیه بابک خرمدین به دو کودک معلول

آناهیتا همتی در ادامه از هدیه‌ای که ساکنان شهرک اکباتان به نیت بابک خرمدین برای دو کودک معلول سیستان و بلوچستانی و تهرانی تهیه کردند گفت و چنین توضیح داد: دو ویلچر برای دو کودک معلول به نیت بابک خرمدین از سوی ساکنان شهرک اکباتان تهیه شده که تا چند روز آینده به دست این کودکان خواهد رسید. این هدایا، نشانه‌ای است که ازاینکه ما ایرانیان همدیگر را دوست داریم و خطی است سیاه بر خشونت و نفع خشونت.

منبع: رکنا

کد خبر 494806

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.