آغاز طرح بهاره کتاب از ۱۷ خرداد در سراسر ایران

مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری هفدهمین طرح فصلی کتاب در بهار امسال خبر داد.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علیرضا اسماعیلی با اشاره به برگزاری بهاره کتاب در سال ۱۴۰۰ گفت: کتابفروشی‌ها در جایگاه پاتوق‌های فرهنگی نقش مهمی در حلقه نشر و گسترش فرهنگ دارند و طرح بهاره کتاب که هفدهمین طرح فصلی کتاب است، در راستای سیاست‌های معاونت امور فرهنگی برای حمایت از حلقه‌های نشر به ویژه کتابفروشان برگزار می‌شود.

وی درباره زمان برگزاری طرح فصلی کتاب تصریح کرد: این طرح از ۱۷ خرداد در کتابفروشی‌های سراسر کشور آغاز می‌شود و به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور رونق بخشیدن به بازار کتاب و ترویج کتابخوانی، تسهیلاتی را در قالب یارانه خرید کتاب از طریق کتابفروشی‌های سراسر کشور به طور مستقیم به خریداران کتاب پرداخت می‌کند. در این طرح کتابفروشی‌هایی که شرایط لازم را دارا باشند، پس از ثبت نام، می‌توانند کتاب‌های خود را که با شرایط تعیین شده مطابقت داشته باشند به خریداران بفروشند.

تاکنون بیش از ۱۶ طرح فصلی کتاب برگزار شده است و در آخرین دوره نیز تعداد ۹۳۶ کتابفروشی از سراسر کشور در این طرح مشارکت داشتند.

کد خبر 494674

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.