تزریق واکسن ایران برکت به ۱۰ هزار داوطلب دیگر تا پایان اردیبهشت 

مدیر مطالعات بالینی واکسن کوو ایران برکت گفت: تا پایان اردیبهشت ۱۰ هزار داوطلب مرحله سوم تست انسانی در ۲ شهر تهران و کرج واکسن ایرانی کرونا را دریافت خواهند کرد.

به گزارش ایمنا به نقل از ستاد اجرایی فرمان امام، حامد حسینی صبح امروز با حضور در مرکز تزریق واکسن به داوطلبان واقع در شرق تهران، اظهار کرد: در ادامه فازسوم، تزریق واکسن به داوطلبان در ۶ نقطه تهران و کرج ادامه دارد.

وی افزود: تزریق واکسن در ۴ شهر مشهد، شیراز، اصفهان و بوشهر نیز از هفته اول خرداد آغاز خواهد شد و روند مطالعات تا تزریق بر روی همه ۲۰ هزار داوطلب ادامه خواهد داشت.

رئیس مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: با توجه به موفقیت چشمگیر واکسن در دو فاز قبلی و تأیید ایمن بودن آن توسط مراجع قانونی، تولید انبوه این واکسن نیز آغاز شده و تا پایان اردیبهشت یک میلیون دوز واکسن کوو ایران برکت تحویل وزارت بهداشت می‌شود.

حسینی خاطرنشان کرد: با توجه به امن بودن و نداشتن عوارض خاص، امکان تزریق عمومی از طریق این واکسن وجود دارد که البته تشخیص زمان و انجام آن با وزارت بهداشت است.

سیدرضا مظهری مدیر سامانه ۴۰۳۰ و مجری فرآیند ثبت‌نام از داوطلبان تزریق واکسن ستاد اجرایی فرمان امام نیز گفت: تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار نفر از طریق سامانه ۴۰۳۰ و پیام‌رسان آی‌گپ داوطلب حضور در مطالعات بالینی کوو ایران برکت شده‌اند.

وی افزود: پس از طی فرآیند ثبت‌نام، کارشناسان ما با داوطلبان تماس می‌گیرند و به آنها زمان و مکان انجام آزمایش‌های اولیه اعلام می‌شود.

مدیر سامانه ۴۰۳۰ وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام خاطرنشان کرد: از داوطلبان تست کرونا (پی‌سی‌آر) و آزمایش خون گرفته می‌شود و در صورت تأیید آزمایش‌های اولیه، برای تزریق واکسن با آنها تماس گرفته می‌شود.

وی افزود: ثبت‌نام همچنان ادامه دارد و متقاضیان شرکت در مطالعات بالینی کوو ایران برکت می‌توانند از طریق تماس با سامانه ۴۰۳۰ و یا پیام‌رسان آی‌گپ ثبت‌نام کنند.

کد خبر 494246

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.