رایزنی برای تایید صلاحیت اعضای شورای شهر تهران

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: هنوز پنج نفر از اعضای شورای فعلی تایید صلاحیت نشدند. ما با هیات نظارت مرکزی وارد مذاکره شدیم تا بتوانیم این ها را تایید صلاحیت کنیم و امیدوارم در بقیه شهر ها این اتفاق نیز بیافتد و تایید صلاحیت ها اتفاق افتد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، محسن هاشمی در پایان جلسه امروز (یکشنبه) شورای شهر تهران جمع خبرنگاران در تشریح این جلسه اظهار کرد: در این جلسه یک فوریت لایحه شهردار در خصوص طرح رویداد تهران ۱۴۰۰ مورد بررسی قرار گرفت که یک فوریت آن رأی نیاورد چرا که اعضای شورا نتیجه خوبی از همراهی شهرداری در خصوص این طرح دریافت نکرده بودند.

وی ادامه داد: بررسی ساماندهی وضعیت خدمت مراکز دامپزشکی حیوانات شهری در تهران دستور دیگر این جلسه بود که خوشخبتانه رأی آورد، همچنین بررسی طرح الزام شهرداری تهران به ایجاد لایه فعالیت‌های دانش بنیان و نو آورانه در شهر تهران نیز در دستور قرار گرفت که قرار شد شهرداری لایحه‌ای جامع بیاورد تا اینها منظم شود. در ادامه نیز فروش ترجیحی یک ملک به سازمان نظام پزشکی تهران در دستور قرار گرفت که خوشبختانه تصویب شد.

هاشمی در ادامه سخنان خود و در خصوص رد صلاحیت اعضای شورا در انتخابات شوراها گفت: می‌دانید که انتخابات شوراها در کنار انتخابات ریاست جمهوری از اهمیت ویژه ای برخوردار است و وجود انتخابات شوراها مشارکت را بالا می‌برد لذا اگر نگاه حذفی داشته باشیم بر خلاف نظر و منویات مقام معظم رهبری عمل کرده و تعداد رأی دهنگان و شرکت کنندگان در انتخابات کم خواهد شد لذا باید از منظر ملی به انتخابات شوراها نگاه کنیم.

هاشمی افزود: رد صلاحیت‌هایی اتفاق افتاد و اعتراض شد و بخشی دوباره تأیید صلاحیت شدند که جای تشکر دارد و هنوز پنج نفر از اعضای شورای فعلی تأیید صلاحیت نشدند. ما با هیأت نظارت مرکزی وارد مذاکره شدیم تا بتوانیم اینها را تأیید صلاحیت کنیم و امیدوارم در بقیه شهرها این اتفاق نیز بیافتد و تأیید صلاحیت‌ها صورت گیرد.

هاشمی گفت: یکی از شاخصه‌های شورای پنجم عمل به منویات رهبری بوده به ویژه در بحث فضای سبز، حفظ باغات، جلوگیری از شهر فروشی، و شفافیت که دقیقاً در راستای منویات مقام معظم رهبری عمل شد در حالی که این اتفاق در شورای قبل و دوره شهرداران قبلی نیافتاده است.

وی ادامه داد: ما در حوزه شفافیت به خوبی در اجرا و عملکرد شورا اقدام کردیم و موارد بسیاری است که عملکرد شورا در جهت اهداف نظام خوب بوده و این درست نیست به خاطر مسائل سیاسی و رقابت‌های سیاسی زحمات اعضای شورا را زیر سوال ببریم و بدون دلیل اینها را رد کنیم و در بندهایی که لایق این موضوع نیستند آنان را مشمول دانسته و رد صلاحیت کنیم. لذا ما برای تأیید پنج عضو باقی مانده شورا تا مقامات بالای هیأت نظارت نیز پیش خواهیم رفت.

کد خبر 494001

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.