سازمان همکاری اسلامی خواستار توقف حملات رژیم صهیونیستی علیه غزه شد

وزیران خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در پایان نشست فوق العاده خود به ریاست عربستان سعودی با صدور بیانیه ای خواستار توقف کامل و فوری تمامی اقدامات تجاوزکارانه اسراییل علیه غیرنظامیان و دارایی های شان شدند.

به گزارش ایمنا شبکه تلویزیونی الجزیره، در این بیانیه آمده است: ما خواستار عدم هتک حرمت مسجد الاقصی از سوی اسرائیل هستیم.

بیانیه مزبور نسبت به ادامه یافتن اقدامات یاد شده و اظهارات تحریک آمیز جهت ادامه یافتن حملات هشدار داده و تاکید کرد: ادامه یافتن حملات جان غیرنظامیان بیگناه را در معرض تهدید قرار می‌دهد و به آنها آسیب می‌رساند.

سازمان همکاری اسلامی در بیانیه خود به شدت رویکرد وحشیانه اسرائیل نسبت به ملت فلسطین را محکوم کرده و تاکید نمود: هر گونه اقدامی در جهت خدشه دار کردن چهره مسجد الاقصی و بیت‌المقدس باطل و لغو شده است.

وزیران خارجه این سازمان بار دیگر روند شهرک سازی اسرائیل و ادامه آن را مردود و محکوم دانستند و بر اهمیت قیمومیت خاندان هاشمی اردن بر اماکن مقدس اسلامی و مسیحی در بیت‌المقدس تاکید کردند.

بیانیه در پایان مسئولیت وخامت اوضاع را متوجه اسرائیل دانسته و آن را یک نیروی اشغالگر دانسته که هیچ گونه حقوق مشروعی در سرزمین‌های فلسطینی ندارد.

ارتش رژیم صهیونیستی در روزهای گذشته حمله‌های وحشیانه‌ای را به نوار غزه آغاز کرده که تاکنون صدها غیرنظامی که اکثر آن‌ها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند، به شهادت رسانده است.

نیروهای مقاومت اسلامی فلسطین در غزه نیز به تلافی جنایات رژیم صهیونیستی و در پاسخ به این رژیم، صدها موشک به سرزمین‌های اشغالی شلیک کرده‌اند.

منبع: ایرنا

کد خبر 493987

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.