۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۵
حق شناس: مستقل وارد انتخابات شده‌ام

یک داوطلب انتخابات ریاست جمهوری گفت: درعین همدلی و هماهنگی آتی با نهاد اجماع ساز، مبتنی برمنافع ملی، دراین مقطع بصورت مستقل وارد انتخابات شده‌ام.

به گزارش ایمنا، محمدجواد حق شناس پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه نامزدی من در این انتخابات، در راستای آرمان‌های مردم، ادای وظیفه و تکلیف در قبال ملت و جریان کلی معتدل و خردگرای اصلاحات است، اظهار کرد: اما در عین همدلی و هماهنگی آتی با نهاد اجماع ساز، مبتنی بر منافع ملی، در این مقطع به صورت مستقل وارد انتخابات شده ام؛ چرا که معتقدم جریان اصلاحات حق و وظیفه دارد در هر انتخاباتی با حضور و مشارکت و ثبت نام همه نیروهای واجد شرایط تمایل و آمادگی خود را برای مشارکت مستقیم در انتخابات و اداره امور کشور به ملت و جهان نشان دهد.

وی ادامه داد: در عرصه سیاست به حکومت مردم بر مردم برای مردم تاکید دارم. در عرصه فرهنگ؛ به تنوع و تکثر و آزادی‌های فرهنگی پایبندم. در عرصه اقتصاد؛ به حق غیر قابل نقض مالکیت افراد و تولید ملی معطوف به صادرات و محدودسازی نقش دولت، باور دارم. در عرصه اجتماع به آزادی‌های فردی و تأمین و عدالت اجتماعی اصرار دارم.

این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: در حوزه سیاست خارجی لازم است در صحنه جهانی و منطقه‌ای در راستای منافع و امنیت ملی، توسعه کشور و حتی استقلال میهن طرحی نو در اندازیم تا در قالب صلح و دوستی و همزیستی مسالمت آمیز و سازنده با نظام جهانی، منطقه‌ای بویژه همسایگان از جمله با تاکید بر حوزه تمدن ایرانی امکان جبران عقب ماندگی‌ها و رسیدن به پیشرفت و جایگاه جهانی درخور مردم ایران فراهم گردد. در حوزه سیاست داخلی لازم است از ایجاد جو و فضای اطلاعاتی و امنیتی و انسدادهای سیاسی بپرهیزیم تا بتوانیم در مسیر اجماع ملی، شفاف سازی، روان سازی و انتقال سالم و قانونی قدرت حرکت کنیم.

حق شناس در پایان گفت: لازم است با ایجاد فضای آزاد و اعتماد به ملت و بویژه احزاب و جامعه مدنی و نخبگان و پذیرش نقد و اصلاح از درون و با ارتقای کرامت انسانی و سرمایه اجتماعی راه را برای پیشرفت و تعالی جامعه باز کنیم.

منبع: ایسنا

کد خبر 493693

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.