نخستین مجوز بکارگیری نیروی قرارداد کارمعین در شهرداری‌ها صادر شد

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: سرانجام، نخستین مجوز بکارگیری نیروی قرارداد کارمعین در شهرداری‌ها در شهرداری قم صادر شد.

به گزارش ایمنا و به نقل از سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، مهدی جمالی نژاد با اشاره به این موضوع افزود: همزمان با عید سعید فطر و در راستای اجرایی شدن مجوز اخذ شده از سازمان اداری و استخدامی کشور، بعد از سال‌ها پیگیری، نخستین مجوز بکارگیری نیروی قرارداد کار معین در شهرداری‌ها به تعداد ۲۳۶ نفر برای شهرداری قم صادر شد.

وی ادامه داد: این مجوز از میان افراد واجد شرایط که به صورت غیرمستقیم در شهرداری‌ها در حوزه ستادی، مناطق و سازمان‌های وابسته در مشاغل کارمندی مشغول به کار بوده‌اند بر اساس ارزیابی شاخص‌های تعیین شده، شامل مدرک تحصیلی، سابقه خدمت و مصاحبه کتبی، به ترتیب نمره کسب شده و رعایت شرایط احراز در سقف سهمیه تخصیصی سازمان اداری و استخدامی کشور اعطا شده است.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها خاطر نشان کرد: ساماندهی نیروی انسانی شهرداری‌ها یکی از ضرورت‌های حوزه منابع انسانی است که این مهم بنا به تکلیف مقرر در بند (ل) تبصره (۱۲) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ از طریق تهیه و تدوین آئین نامه استخدامی کارکنان شهرداری‌های کشور، به جز شهرداری تهران، در دستور کار سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور قرار دارد.

وی تاکید کرد: امید می‌رود در آینده نزدیک نیز شاهد تصویب نهایی آن در هیأت دولت باشیم که با همکاری و تلاش سایر شهرداری‌ها و دفاتر امور شهری و شوراهای استانداری‌ها و تسریع در ارسال اطلاعات مورد نیاز، روند اعطای مجوز به‌کارگیری نیروی قرارداد کار معین در تمامی شهرداری‌های کشور سرعت بیشتری بگیرد تا در کمترین زمان ممکن شاهد ساماندهی بخش بزرگی از نیروی انسانی شهرداری‌ها باشیم.

کد خبر 493197

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.