کلاهبرداری با شگرد عضویت در بورس خارجی و دریافت سود با رمزارزها

رئیس پلیس فتا ناجا از شناسایی و دستگیری سرشاخه باند کلاهبرداری با شگرد عضویت در بورس خارجی و دریافت سود با رمز ارزها خبر داد.

به گزارش ایمنا، سردار وحید مجید، اظهار کرد: با توجه به ارجاع تعداد قابل توجهی پرونده از سوی شکات در استان خراسان رضوی مبنی بر سرمایه‌گذاری در ارز خارجی (فارکس) و دریافت سود به شکل رمز ارز، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی‌های مقدماتی مشخص شد مال باختگان طی آشنایی با سرمایه گذاری که خود را نماینده یکی از بانک‌های مالزی معرفی کرده بود و با پیشنهاد سرمایه گذاری در بورس خارجی و سپس اعطای سود به صورت رمز ارز آشنا شده بودند و ضمن انتخاب پلن خود از جدول پیشنهادی به صورت هفتگی سود خود را دریافت کرده بودند.

رئیس پلیس فتا ناجا ادامه داد: لذا با بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد این فرد تاکنون میلیاردها تومان از شهروندان کلاهبرداری کرده است که مال باختگان پس از مسدود شدن حساب کاربری شأن در سایت‌های موصوف و اطمینان از عدم بازگشت سرمایه خود، موضوع را با پلیس فتا در میان گذاشتند.

مجید تصریح کرد: با توجه به تلاش کارشناسان پلیس فتا در استان خراسان رضوی سرکرده این باند کلاهبرداری به همراه دو تن از همدستانش در مشهد مورد شناسایی قرار گرفتند و پس از عملیات فنی و پلیسی متهمان تحت تعقیب، دستگیر و به اداره پلیس انتقال داده شدند.

وی گفت: سرکرده این باند کلاهبرداری که از وجه شخصیتی موجهی در بین مال باختگان برخوردار بود، توانسته بود مبالغ کلانی را سرمایه گذاری کرده و به دنبال خود، افراد دیگری را نیز تحت عنوان زیر در این مجموعه بیاورد که آنها نیز دچار ضرر و زیان مالی شده بودند.

رئیس پلیس فتا ناجا گفت: در بررسی از اموال رایانه‌ای متهم، تعدادی دستگاه کارتخوان جهت ساخت اکانت و شارژ حساب کاربری افراد و فایل‌های صوتی پرزنت یا همان دعوت از افراد مختلف جهت حضور در این نوع سرمایه گذاری به دست آمد.

مجید با اشاره به احتمال دامنه دار بودن کلاهبرداری خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود شهروندان دیگری نیز با این روش گرفتار شده باشند که از مال باختگان احتمالی در سایر نقاط کشور خواهانیم جهت مشخص شدن وضعیت آن‌ها، در صورتی که تحت عناوین www.gibank.io و www.f1.guardiancapitalalag.asia سرمایه گذاری کرده‌اند با در دست داشتن مستندات و شکوائیه به پلیس فتا محل زندگی خود مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه سایت‌های ذکر شده بدون پشتوانه مالی و جعلی بوده و دائماً در حال تغییر نام می‌باشند، افزود: از کاربران فضای سایبری می‌خواهیم قبل از ورود به هرگونه سرمایه گذاری در این حوزه به عواقب آن بیندیشند و هرگز تحت تأثیر تبلیغات متعدد و پیشنهادات اغواکننده که در حوزه سرمایه گذاری پانزی و هرمی و یا عناوینی که توسط افراد یا شرکت‌های معتبر ارائه می‌شود، قرار نگیرند.

رئیس پلیس فتا ناجا خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند با مراجعه به پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir از به روزترین اخبار و حوادث و آموزش‌های پیشگیرانه در حوزه فضای سایبری مطلع شوند.

منبع: ایلنا

کد خبر 492980

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.