حذفیات کتاب‌های درسی در شرایط قرمز کرونایی + فایل حذفیات

بخش‌های مطالعه آزاد یا حذفیات منابع آزمون دوره های اول و دوم متوسطه نظری در شرایط قرمز کووید ۱۹ برای سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ مجددا منتشر شد.

به گزارش ایمنا، با توجه به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر برگزاری حضوری آزمون‌های پایه‌های نهم و دوازدهم و لزوم در نظر گرفتن بارم بندی و طراحی سوالات کلیه دروس این پایه‌ها؛ این سازمان با توجه به همه گیری ویروس کووید ۱۹ و تأثیر آن بر نظام آموزشی کشور، راهنماهای برنامه درسی کووید ۱۹ در شرایط زرد و قرمز را برای سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ تولید و در آبان ماه سال ۹۹ به ادارات آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ کرده است.

در خصوص سایر پایه‌های تحصیلی نیز با توجه به تنوع وضعیت آموزشی، تصمیم گیری به عهده‌ی مدیران و معلمان مدارس است.

در این بخشنامه تاکید شده که هرگونه دستورالعمل که مخالف مفاد این بخشنامه باشد فاقد اعتبار است.

از این رو این سازمان به منظور اطلاع رسانی مجدد و شفاف سازی و ممانعت از سودجویی سایت‌های غیر معتبر، مجدداً شیوه نامه بارم بندی و مطالعه آزاد دروس (حذفیات) امتحانی را به استان‌ها ابلاغ کرد که در ضمیمه این خبر منتشر می‌شود.

شایان ذکر است، بخش‌های مطالعه آزاد دروس (حذفیات) و بارم بندی نهایی همه دروس دوره‌های اول و دوم متوسطه در سامانه دفتر تألیف کتاب‌های درسی آموزش عمومی و متوسطه نظری به نشانی: talif.sch.ir و مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش به نشانی: aee.medu.ir قابل دسترسی و بهره برداری است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، فایل کامل مطالعه آزاد دروس (حذفیات) کتاب‌های درسی در شرایط کرونایی در فایل‌های پیوستی این خبر قابل مشاهده است.

کد خبر 492860

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.