۱۲۸ زندانی جرائم غیرعمد در اصفهان آزاد شدند

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان اصفهان گفت: از ابتدای ماه رمضان تاکنون با بیش از ۱۷۲ میلیارد ریال گلریزان، ۱۲۸ زندانی جرایم غیرعمد در استان اصفهان آزاد شدند.

محمود ضیایی‌فرد در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آمار آزادی زندانیان غیرعمد در ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون بیش از ۱۷۲ میلیارد ریال برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در استان جمع‌آوری شده که زمینه‌ساز آزادی حدود ۱۲۸ نفر از زندانیان استان اصفهان شده است.

وی در خصوص کل میزان بدهی زندانیان گفت: جمع کل مبلغ بدهی زندانیان آزاد شده در استان اصفهان بیش از ۲۷۷ میلیارد ریال است و از این میزان بدهی، بیش از ۱۱۹ میلیارد ریال از محل گذشت شاکیان، ۴۳ میلیارد و ۱۸۲ میلیون و ۸۳۹ هزار ریال از اعسار و سایر منابع و ۱۱۴ میلیارد و ۳۸۳ میلیون ریال از محل ستاد دیه پرداخت شده است.

مدیرکل زندان‌های استان اصفهان با اشاره به پرونده ۸۵۹ زندانی جرائم غیرعمد مربوط به ستاد دیه در استان، خاطرنشان کرد: از این تعداد ۸۲۹ نفر مرد و ۳۰ نفر زن هستند و جمع کل بدهی زندانیان غیرعمد حدود ۸۰۰ میلیارد تومان است.

وی در خصوص ایجاد اشتغال برای زندانیان پس از آزادی، تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین مسائل بعد از آزادی زندانیان موضوع اشتغال آن‌ها است چرا که باید معاش خانواده خود را تأمین کنند از همه صاحبان کار و صنایع و خیران می‌خواهیم به اشتغال زندانیان کمک کنند تا به دنبال آن در کاهش آسیب‌های اجتماعی کمک شود.

کد خبر 492632

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.