برگزیدگان المپیاد " به وقتِ نوجوانی" معرفی شدند

مدیر خانه نوجوان گفت: اختتامیه این طرح با عنوان "المپیاد به وقت نوجوانی" با حضور فریده روشن، محمد عیدی و مسئولان فرهنگی و هنری این سازمان به صورت پخش زنده از باغ گل‌ها برای نوجوانان و خانواده‌های آنها در منزل برگزار و برگزیدگان آن اعلام شد.

به گزارش ایمنا، صفیه سادات موسویان با بیان اینکه طرح "به وقت نوجوانی" به مدت دو سال در حال اجراست، گفت: در سال ۹۹ با وجود شیوع بیماری کرونا، این طرح توانست با تلاش‌های شبانه روزی دست‌اندرکاران، حمایت مسئولان و حضور گرم و پرشور نوجوانان و خانواده‌های آنان به کار خود ادامه دهد و آمار بسیار خوبی را به جا بگذارد.

وی افزود: این طرح در تمام مناطق شهر اصفهان در دو بخش اجرای کانون‌های آموزشی و پاتوق‌های فرهنگی فعالیت می‌کند که کانون‌های آموزشی طرح، در قالب نقاشی، آواها و نواها، تئاتر، کافه کتاب، گل و گیاه، فن بیان، شعر و ادبیات، عصرانه خوشمزه، فیلمسازی و بازی و سرگرمی فعال هستند.

مدیر خانه نو جوان ادامه داد: نوجوانان در کانون‌های آموزشی پس از استعدادیابی، آموزش داده شده و به کارآفرینی نزدیک می‌شوند که خروجی بسیار خوبی هم داشته که می‌توان به طور مثال به خروجی کانون فن بیان مجری‌های صدا و سیما، مجریان برنامه‌های اصلی و رسمی سازمانی و برون سازمانی و همچنین آماده کردن نزدیک به ۵۰ تئاتر توسط کانون تئاتر و ارائه در مسابقات و برنامه‌های برون مرکزی اشاره کرد.

موسویان تصریح کرد: شرکت در مسابقات شهری و استانی و طراحی یک تقویم جیبی زیبا توسط کانون نقاشی و همچنین متن نویسی بسیاری از برنامه‌های درون و برون سازمانی و پوشش در صفحه روزنامه اصفهان زیبا توسط اعضای کانون شعر و ادبیات از دیگر موارد پیشرفت این طرح بوده است.

وی گفت: کانون فیلم سازی نیز یکی از کانون‌های بسیار پرکار است که تمامی تدوین‌ها، فیلم برداری‌ها و ساخت فیلم‌های کوتاه از صفر تا صد را بر عهده دارد. در واقع کانون‌های به وقت نوجوانی صرفاً یک کلاس آموزشی نیستند، بلکه خروجی‌های بسیار خوبی دارند؛ در این طرح، نوجوانان را تا زمانی که بتوانند روی پای خود بایستند هدایت می‌کنیم تا توانایی ارائه کاری که یاد گرفته‌اند را داشته باشند.

مدیر خانه نوجوان اضافه کرد: پاتوق‌های فرهنگی یکی دیگر از فعالیت‌های طرح به وقت نوجوانی است که در تمام مناطق، هفته‌ای یک‌بار توسط تسهیلگران برگزار می‌شود؛ در این پاتوق‌ها، نوجوانان نکات اجتماعی، روانشناسی، فرهنگی، تفریحی و هر آنچه که یک نوجوان در مسیر رشد خود نیاز دارد را به راحتی با تسهیل گر خود به چالش می کشند و با یکدیگر گفتگو کرده و به آن موضوع می‌پردازند.

موسویان با بیان اینکه تسهیلگران روانشناسان تخصصی هستند که با عنوانِ تسهیل‌گر فعالیت می‌کنند، ادامه داد: آمار شرکت کنندگان در پاتوق‌های فرهنگی در مناطق مختلف شهر، ۱۵۰۰ نفر است که ۸۰۰ نفر در vcci.ir برای کانون‌های به وقت نوجوانی ثبت نام کرده‌اند؛ از این تعداد ۵۲۱ نفر عضو فعال داریم که تا آخر با ما همراه بوده و در مسابقات شرکت کرده‌اند.

وی تصریح کرد: اختتامیه این طرح با عنوان "المپیاد به وقت نوجوانی" با حضور فریده روشن رئیس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان، محمد عیدی رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان و مسئولان فرهنگی و هنری این سازمان به صورت پخش زنده از باغ گل‌ها برای نوجوانان و خانواده‌های آنها در منزل برگزار شد که تمامی رشته‌های آموزشی کانون‌ها به انضمام تمامی نوجوانان سطح شهر مرتبط با کانون مسابقه دادند و در پایان داوری توسط مربیان و داوران متبحر انجام و جوایز نفیسی به برگزیدگان اهدا شد.

مدیر خانه نوجوان افزود: پس از داوری‌های انجام شده در بخش " فن بیان" فائزه گوهریان، مریم مطیع، مهدیه شریفی، فاطمه خیری، علی شفیعی، زهره کلامی، در بخش " تئاتر" ریحانه جوادیان، الناز اسدی، هستی بنی مهری، فاطیما رضایی، حسین قاسمی، مهدی مبینی نژاد و (نازنین داراب زاده، فرناز ستوده و سامان امیری) در قالب تیم سه نفره، در بخش " نقاشی" زهرا حسین زاده، زهرا عزیزی، مریم اسدی، یگانه کلبعلی، ابوالفضل حیدری سود رجانی، سوگند اسماعیلیان، در بخش " شعر و ادبیات" مبینا مسائلی، در بخش " آشپزی" مبینا صادقی، در بخش " گل و گیاه" مهشید رنجکش، در بخش " کافه کتاب" شکیبا خاکزاد و حانیه سالمی، در بخش " بازی و سرگرمی" محمدرضا گل احمر و در بخش " فیلم" علی قربانی نیا به عنوان برگزیده معرفی شدند.

موسویان خاطرنشان کرد: امیدواریم طرح "به وقت نوجوانی" همچنان از حمایت مسئولان در زمینه صدور دستورات مقتضی و بودجه برخوردار باشد تا بتوانیم در حد توان اوقات فراغت نوجوانان شهرمان را به خصوص در این شرایط کرونایی محتوا بخشی کنیم و نشاط و شادی همراه با آموزش را برای آنها رقم بزنیم و تا برای کارآفرینی آینده آنها مسیری هموار باشیم.

کد خبر 491560

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.