۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۵
وصول مطالبات معوق در کیش

معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به موقعیت ویژه منطقه آزاد کیش در ایجاد زیرساختها و تامین مالی طرح ها، پیشنهاد اصلاحیه بودجه مناطق آزاد خارج از موعد را در جلسه شورای معاونان معرفی کرد.

به گزارش ایمنا، ناصر آخوندی در نخستین جلسه شورای معاونان و مدیران این سازمان درسال ١٤٠٠ که با حضور حمیدرضا مؤمنی مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و جعفر آهنگران رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش عصر چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت در سالن رازی مرکز همایش‌های بین المللی کیش برگزار شد با تاکید بر اهمیت تأمین مالی از طریق بازار سرمایه و رفع نیازهای زیرساختی منطقه آزاد کیش، پیشنهاد اصلاحیه بودجه مناطق آزاد خارج از موعد را مطرح کرد تا در دستور کار دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد قرار گیرد.

وی ادامه داد: برای سال ۱۴۰۰ نزدیک به ۵۰۰ میلیارد تومان مجوز داریم که برای خرید دو فروند هواپیما نیز به صورت لیزینگ و از طریق اوراق منفعه اقدام شده و تأمین ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار باقیمانده مورد نیاز از جمله مواردی است که باید در اسرع وقت رسیدگی شود.

معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه اصلاح ساختار چارت سازمانی که حدود ۷ ماه پیش به دبیرخانه ارسال شده است، تصریح کرد: این موضوع در کارگروه‌های مربوطه بررسی و هفته پیش نیز جلسه‌ای در این خصوص برگزار شد.

وی در خصوص تأمین مالی و مدیریت دارایی‌های سازمان منطقه آزاد کیش ادامه داد: کیش به عنوان منطقه آزاد، کل دارایی خود را از طریق املاک، زمین و ساختمان و پروانه تأمین می‌کند، از این‌رو چند صد هزار میلیارد تومان دارایی موجود باید از طریق مدیریتی اداره شود که جای آن در چارت سازمان به عنوان مدیریت زمین و مستغلات خالی و مغفول مانده و باید با راه اندازی این بخش‌ها دارایی‌ها به روشی بهینه‌تر مدیریت شود.

آخوندی یکی از روش‌های پنج‌گانه تأمین مالی را تهاتر عنوان کرد و گفت: اخیراً ۱۱ مورد تهاتر داشتیم که سرمایه گذاران زمین تجاری، مسکونی، خدماتی یا هتلی گرفته و به سازمان بدهکار بودند، طبق تهاتر های انجام شده با بدهکاران سازمان از این ۱۱ طرح در مجموع ۵۱ میلیارد تومان در قالب املاک به تفکیک کاربری دریافت شد.

معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش اضافه کر: ۴۱ هزار و ۸۱۸ مترمربع تهاتر با ۳۳۳ ملک انجام شد که مبلغی بابت تسویه حساب‌ها هزینه شده و از این رقم ۳۸ هزار و ۱۶۴ متر باقیمانده که با برآورد نرخ روز، این باقیمانده تهاتر، هزار و پانصد و شصت و سه میلیارد تومان ارزش افزوده ایجاد کرده است.

آخوندی خاطرنشان کرد استفاده از چنین روش‌هایی را جایگزینی مناسب برای دریافت پول نقد است و این روشی مناسب در مناطق آزاد است و باید اصلاحیه‌ای در شیوه نامه‌ها داشته باشیم که طلب‌ها تنها منوط به دریافت پول نقد نباشد.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های منطقه سازمان منطقه آزاد کیش از استقرار حسابرسان در اکثر شرکت‌های تابعه سازمان، تصریح کرد: گزارش‌های حسابرسی ما نهایی و صورت‌های مالی به سازمان ارسال شده و در حال تلفیق حساب‌ها هستیم، طبق زمان‌بندی دبیرخانه در هفته اول خرداد کیش اولین منطقه آزادی خواهد بود که مجامع خود را برگزار می‌کند.

کد خبر 491535

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.