«گلدن گلوب» دست به اصلاحات گسترده می‌زند

هیات مدیره مطبوعات خارجی هالیوود که اهداکننده جوایز «گلدن گلوب» است، با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد برنامه عملی برای رفع انتقادهای وارد آمده به این سازمان آماده کرده است.

به گزارش ایمنا و به نقل از ورایتی، گروه اهدا کننده جوایز گلدن گلوب روز گذشته طرحی را ارائه کرد که بر مبنای آن اعضای سیاه پوست و رنگین‌پوست این سازمان افزایش می‌یابد و همچنین محدودیت‌هایی برای هدیه‌ای که اعضای کمیته‌ها می‌توانند دریافت کنند، وضع می‌شود.

این اقدامات در حالی صورت می‌گیرد که انجمن مطبوعات خارجی هالیوود، که دربرگیرنده گروه کوچکی از روزنامه‌نگارانی است که هر سال جوایزی به برترین‌های سینمایی و تلویزیونی سال اهدا می‌کنند، در دل یک بحران عمومی سازمانی قرار گرفته است.

هیأت مدیره گلدن گلوب که کمتر از ۹۰ عضو دارد گفته است قصد دارد در سال ۲۰۲۱ اعضای خود را تا ۲۰ نفر افزایش داده و بیشتر بر جذب اعضای سیاه پوست تمرکز کند. در نهایت ظرف ۱۸ ماه آینده تا ۵۰ درصد بر تعداد اعضای این سازمان افزوده می‌شود و بیشتر اعضا نیز از میان گروه‌هایی انتخاب می‌شوند که جمعیت کمتری در این سازمان دارند.

روشن نیست که آیا این اقدامات جدید برای مهار طوفانی که گروه را تهدید می‌کند کافی خواهد بود و می‌تواند مانع پایان دادن به فعالیت یکی از پربیننده‌ترین جوایز صنعت سرگرمی باشد یا خیر.

هیأت مدیره این سازمان با انتشار نامه‌ای این تغییرات را اعلام کرد و افزود: چند ماه اخیر برای همه ما سخت بود و به سختی تلاش کرده‌ایم تا با یک برنامه عملی و با یک پیشنهاد منجسم و با راهنمایی گرفتن از مشاوران خارجی و شرکای رسانه‌ای به صورتی عمیق به بررسی درون سازمانی بپردازیم و یک نقشه راه برای تغییر در سازمان ارائه کنیم.

در این نامه همچنین گفته شده اگر این اقدامات از سوی همه تصویب نشود هیأت مدیره ممکن است استعفا کند.

در گزارشی که سال پیش و در آستانه برگزاری گلدن گلوب ۲۰۲۱ منتشر گردید، روشن شد که هیچیک از ۸۶ عضو این سازمان سیاه پوست نیستند و همچنین فرهنگ فساد با دریافت هدایا و اقامت در هتل‌های گران قیمت برای رای‌دهندگان از سوی مدیران برخی از پروژه‌ها، می‌تواند آنها را امیدوار به دریافت نامزدی کند.

در پاسخ به این انتقادها بیش از ۱۰۰ شرکت روابط عمومی اعلام کردند اگر تغییراتی در این زمینه صورت نگیرد، دسترسی مخاطبان خود را به این جوایز قطع می‌کنند.

این اقدامات در صورتی عملی می‌شود که اعضا آنها را تصویب کنند؛ اما حتی در صورت اعمال این تغییرات روشن نیست شرکت‌های بزرگ روابط عمومی تا چه حد آنها را کافی بدانند.

دیک کلارک پروداکشنز که از تهیه‌کنندگان بزرگ برنامه‌های تلویزیونی است انتشار این بیانیه را تحسین و اعلام کرد می‌خواهد اطمینان حاصل کند که این تغییرات عملی می‌شوند.

در بیانیه منتشر شده گفته شده شرط پذیرش عضو از روزنامه‌نگاران ساکن در کالیفرنیای جنوبی حذف می‌شود و هر روزنامه‌نگار ساکن آمریکا می‌تواند به عضویت سازمان درآید. در عین حال روزنامه‌نگاران بیشتری از میان رسانه‌های غیر چاپی انتخاب می‌شوند.

در نامه هیأت مدیره گلدن گلوب تاکید شده که باید به سازمان بهتری بدل شود و با تلاش سخت و شفافیت، خواستی را که بنیانگذاران آن تقریباً ۸۰ سال پیش در نظر داشتند را برآورده سازد.

کد خبر 491234

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.