دین پرست: یک میلیون و ۴۰۰ هزار مورد جریمه از آغاز امسال صادر شده است

دبیر قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا گفت: نیروی انتظامی از آغاز امسال یک میلیون و ۴۰۰ هزار مورد جریمه با رقم ۴۵۰ میلیارد تومان برای ناقضان محدودیت‌های ترددی صادر کرده است.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، بابک دین پرست با تشریح گزارش عملکرد ناجا از ابتدای سال تاکنون در خصوص قطع زنجیره بیماری کرونا با مدیریت هوشمند تجمع‌ها و محدودسازی ترددها، اظهار کرد: جریمه‌های نقض محدودیت‌های تردد از ابتدای سال تاکنون ورود به شهرهای قرمز جریمه یک میلیون تومانی به تعداد ۱۷۰ هزار و ۳۵۱ مورد، ورود به شهرهای نارنجی جریمه ۵۰۰ هزارتومانی به تعداد ۱۴۳ هزار و ۸۰۵ مورد، طرح محدودیت شبانه جریمه ۲۰۰ هزارتومانی به تعداد یک میلیون و ۲۲ هزار و ۳۳۸ مورد که در مجموع یک میلیون و ۳۳۶ هزار و ۴۹۴ مورد جریمه با رقمی حدود ۴۵۰ میلیارد تومان از ابتدای سال تاکنون برای ناقضین محدودیت‌های ترددی صادر شده است.

وی افزود: همچنین تشکیل تیم‌های تلفیقی با وزارت بهداشت و سازمان تعزیرات برای سرکشی، بازدید و برخورد با واحدهای صنفی متخلف که تعداد بازدیدها ۳۵۶ هزار و ۳۷۵ مورد، تعداد تذکر ۲۳۰ هزار و ۱۴۲ مورد و تعداد پلمپ ۱۱ هزار و ۳۳۹ مورد اعلام شده است.

دبیر قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا ضمن اشاره به گزارش ناجا با بیان اینکه، تاکنون نسبت به اختصاص نیرو برای پشتیبانی از حضور تیم‌های ناظران که با مسئولیت دانشگاه‌های علوم پزشکی و با نمایندگان اتاق اصناف تشکل شده اند، گفت: ناجا آمادگی خود را برای افزایش نیرو تا ۱۰ برابر نیروهای موجود اعلام کر ده است.

دین پرست با اشاره به صدور ۲۱ مورد ابلاغیه، در رابطه با تشدید محدودیت‌ها و همکاری سایرسازمان‌ها در راستای قطع زنجیره بیماری، همچنین از آماده سازی تعداد ۹ بیمارستان و ۳۴ کلینیک برای ارائه خدمات به افراد مبتلا به بیماری کرونا در موج چهارم بیماری، افزایش تخت‌های عادی بیمارستانی از ۷۰۰ تخت به ۱۰۳۸ تخت و از ۵۲ تخت ویژه به ۱۳۸ تخت ویژه برای ارائه خدمات به بیماران کرونایی خبر داد.

وی تشکیل تیم‌های تلفیقی با وزارت بهداشت و سازمان تعزیرات، برای سرکشی، بازدید و برخورد با واحدهای صنفی متخلف و برخورد قاطع با احتکار کنندگان اقلام بهداشتی از دیگر اقدامات ناجا برشمرد.

دبیر قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا افزود: همچنین ابلاغیه تشدید مراقبت‌های مرزی به استان‌های شرقی کشور، تنظیم تفاهم نامه با قرارگاه‌های ارتش و سپاه برای کنترل مرز و عدم عبور اتباع غیرمجاز در استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی و خراسان جنوبی صادر و عدم صدور مجوز ورود خدمه کشتی‌ها و ملوانان کشورهای هدف به بنادر پیگیری شده است.

دین پرست ادامه داد: تیم‌های حمایت‌های و پشتیبانی برای انتقال و نگهداری افراد دارای تست مثبت در مراکز قرنطینه استان‌های مرزی شرق کشور تشکیل شده است و تعداد ۵۷۰۵ نفر اتباع بیگانه غیرمجاز در مرزهای شرقی کشور دستگیر شده اند که همه این موارد از اقدامات یک هفته گذشته ناجا می‌باشد که در گزارش نیروی انتظامی به آنها اشاره شده است.

کد خبر 491070

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.