آزادی ۷۲ زندانی جرائم غیرعمد از ابتدای ماه رمضان تاکنون

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان اصفهان گفت: از ابتدای ماه رمضان تاکنون با بیش از ۸۸ میلیارد ریال گلریزان، ۷۲ زندانی جرایم غیرعمد در استان اصفهان آزاد شدند.

محمود ضیایی‌فرد در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آزادی زندانیان غیرعمد در ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون ۸۸ میلیارد و ۴۹۲ هزار و ۹۵۶ هزار ریال برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در استان جمع‌آوری شده که این مبلغ زمینه‌ساز آزادی ۷۲ نفر از زندانیان استان اصفهان شده است.

وی در خصوص کل میزان بدهی زندانیان گفت: جمع کل مبلغ بدهی زندانیان آزاد شده در استان اصفهان حدود ۱۳۸ میلیارد و ۹۹۰ میلیون و ۱۴۵ هزار ریال است و از این میزان بدهی، ۷۳ میلیارد و ۶۰۷ میلیون و ۶۲۷ هزار ریال از محل گذشت شاکیان، ۱۱ میلیارد و ۵۹۰ میلیون و ۶۰۶ هزار ریال از سایر منابع و ۵۳ میلیارد و ۷۹۱ میلیون و ۹۱۱ هزار ریال از محل ستاد دیه پرداخت شده است.

معیشت و اشتغال زندانیان، مهم‌ترین مسئله بعد از آزادی

مدیرکل زندان‌های استان اصفهان با اشاره به پرونده ۸۵۹ زندانی جرایم غیرعمد مربوط به ستاد دیه در استان، خاطرنشان کرد: از این تعداد ۸۲۹ نفر مرد و ۳۰ نفر زن هستند و جمع کل بدهی زندانیان غیرعمد حدود ۸۰۰ میلیارد تومان است.

وی در خصوص ایجاد اشتغال برای زندانیان پس از آزادی، تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین مسائل بعد از آزادی زندانیان موضوع معیشت و اشتغال آن‌ها است چرا که باید معاش خانواده خود را تأمین کنند از همه صاحبان کار و صنایع و خیران می‌خواهیم به ایجاد اشتغال زندانیان کمک کنند تا به دنبال آن به کاهش آسیب‌های اجتماعی نیز کمک شود.

کد خبر 490750

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.