تدوین ۲ هزار استاندارد آموزش مهارتی در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در یک سال گذشته بالغ بر ۲ هزار استاندارد آموزش مهارتی در سازمان فنی و حرفه‌ای تدوین شده است.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در آئین رونمایی از طرح ایجاد ۱۴۰۰ مرکز مهارت آموزی جوارکارگاهی و بین کارگاهی و رونمایی از یک هزار استاندارد آموزش مهارت، اظها ر کرد: ایجاد مراکز جوار کارگاهی و بین کارگاهی باعث شد آموزش فنی و حرفه‌ای با کار و شغل کارگران عجین شود و آنها بتوانند مهارت‌های خود را ارتقا دهند.

وی افزود: این مراکز همچنین باعث شدند کسانی که به دنبال شغل هستند هم بتوانند آموزش ببینند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تفاهم نامه سازمان فنی و حرفه‌ای و سازمان بهزیستی کشور اشاره کرد و گفت: این یادداشت تفاهم به منظور افزایش مهارت بین توان‌خواهان تنظیم شده است که با اجرایی شدن آن استعدادهای عظیمی که در فرزندان بهزیستی وجود دارد شکوفا می‌شود.

شریعتمداری تفاهم نامه سازمان فنی و حرفه‌ای و سازمان بازنشستگی کشور را بسیار مثبت ارزیابی کرد و گفت: مهارت آموزی تنها مختص به جوانان نیست، بلکه کسانی که سال‌ها کار کرده و اکنون بازنشسته شده‌اند، می‌توانند با مهارت‌های جدیدی آشنا شوند و عنصر مهم‌تری در جامعه باشند.

وی به تفاهم نامه سه جانبه سازمان فنی و حرفه‌ای، معاونت امور تعاون و معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز اشاره و خاطرنشان کرد: ارتقای مهارت تعاون گران کشور برای ما بسیار حائز اهمیت بود و این تفاهم نامه به منظور نظام مند کردن آموزش‌های تعاونی تنظیم شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: از جمله اهداف معاونت اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این تفاهم نامه سه جانبه، ارتباط وسیع بین تأمین منابع فعالیت‌های اشتغال‌زا در کشور، صیانت از مشاغل موجود و پایداری سازی مشاغل را می‌توان برشمرد.

شریعتمداری تاکید کرد: اقتصاد ما نیازمند به روز شدن است و در این راستا باید خود را با تغییر جامعه کار همسو و همساز و به سمت آن حرکت کنیم.

کد خبر 490621

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.