آغاز واکسیناسیون خوزستانی های بالای ۷۵ سال از فردا

رئیس مرکز بهداشت شرق اهواز گفت: واکسیناسیون افراد بالای ۷۵ سال از فردا (۱۱ اردیبهشت) در خوزستان آغاز می شود.

به گزارش ایمنا، امراله مردانی اظهار کرد: سالمندانی که بالای ۷۵ سال سن داشته در صورتی که با آنها تماس برقرار شود، می‌توانند به مراکز بهداشت مراجعه کرده و نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند.

وی افزود: این افراد اجازه دهند ابتدا با آنها تماس گرفته شود سپس به مراکز بهداشتی مراجعه کنند تا باعث شلوغی و تجمع در مراکز نشوند.

رئیس مرکز بهداشت شرق اهواز گفت: واکسیناسیون افراد ۸۰ سال را از روز دوشنبه ششم اردیبهشت آغاز شد و تا پایان امروز جمعه ۱۰ اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.

مردانی افزود: آن دسته از سالمندان بالای ۸۰ سالی که از سوی مراکز و پایگاه‌های بهداشتی با آنها تماسی گرفته نشده، می‌توانند با در دست داشتن کارت ملی به نزدیک ترین مرکز بهداشت محل سکونت خود مراجعه کنند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده، خوشبختانه مراکز بهداشت ما در سطح شهر چندان شلوغ نیستند و سالمندان از این بابت نگرانی نداشته باشند.

رئیس مرکز بهداشت شرق اهواز افزود: از زمان آغاز طرح واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال تا ۲۴ ساعت گذشته، سه هزار و ۶۰۰ نفر در اهواز و حدود ۹ هزار نفر در شهرهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز واکسینه شدند.

بر اساس آخرین رنگ بندی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت ۱۰ شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز، ۹ شهرستان نارنجی و هشت شهرستان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

منبع: ایرنا
کد خبر 490323

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.