اقدامی برای جلوگیری از ورود ویروس هندی دیده نمی‌شود

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: علی رغم جهش ویروس در هند و بالا رفتن تلفات در این کشور هنوز برنامه جدی برای مدیریت و کنترل مرزهای کشور و انجام اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از ورود این ویروس به کشور دیده نمی‌شود.

به گزارش ایمنا، مجتبی یوسفی با تاکید بر ضرورت کنترل مرزها به منظور پیشگیری از شیوع گسترده ویروس کرونای جهش یافته هندی در کشور، اظهار کرد: در سال اول اپیدمی کرونا از رفتار این ویروس و نوع عکس‌العملی که باید نشان می‌دادیم کسی چندان مطلع نبود، اما امروز با گذشت بیش از یک سال و اندی از شیوع گسترده این ویروس، این روش مدیریت، پذیرفته شده نیست.

وی افزود: متأسفانه سوءمدیریت ها و عدم توجه کافی به نظرات متخصصان این حوزه حتی صدای وزیر بهداشت را که سکان دار کنترل این بیماری در کشور بوده، درآورده است. اگر قرار نیست به نظرات وزیر بهداشت گوش داده و دستورالعمل‌ها را اجرایی کنیم پس باید به حرف چه کسی گوش دهیم؟

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متأسفانه در زمان شیوع ویروس کرونای جهش یافته انگلیسی ما شاهد سو مدیریت بودیم. اگر ما مدیریت صحیحی در اواخر اسفند و چند هفته اول فروردین داشتیم امروز این ویروس جهش یافته به طور گسترده در داخل کشور در چرخش نبود. متأسفانه علی رغم اینکه حتی کشورهای اروپایی نیز پروازهای خود را به انگلیس لغو کرده بودند پروازهای ما انجام شد.

یوسفی تاکید کرد: امروز نیز علی رغم جهش ویروس در هند و بالا رفتن تلفات در این کشور هنوز برنامه جدی برای مدیریت و کنترل مرزهای کشور و انجام اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از ورود این ویروس به کشور دیده نمی‌شود. نباید اجازه داد با ناکارآمدی بیش از این سلامتی مردم به خطر افتاده و از نظر معیشتی در تنگنا قرار بگیرند.

وی افزود: باید برنامه جدی برای کنترل مرزها و مسافران به منظور پیشگیری از گسترش ویروس هندی در کشور اجرا شود. متأسفانه بعضاً شاهد دوگانه سازی به جای پاسخگویی هستیم. نباید با جان مردم برای رسیدن به اهداف سیاسی بازی کرد. از دولت انتظار می‌رود در این ۱۰۰ روز باقی مانده از دوران مدیریت خود اجازه ندهد ویروس هندی در کشور گسترش یابد. باید برنامه مدونی برای کنترل مرزها تهیه شود.

این عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: از آنجا که کادر درمانی کشور و کسبه و کارگران که درآمد پایداری ندارند در یک سال گذشته براثر شیوع این بیماری به شدت تحت فشار بودند نباید با سوءمدیریت بیش از این شرایط را برای آنان سخت کرد. باید عزم جدی برای کنترل مرزها و تردد مسافران شکل گیرد تا شاهد چرخش ویروس جهش یافته هندی در کشور نباشیم.

منبع: ایسنا

کد خبر 490270

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.