ارائه بسته پیشنهادی وزارت صمت برای تحقق شعار سال در ۳ محور مهم

وزیر صمت از ارائه بسته پیشنهادی وزارت صمت برای تحقق اهداف سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها در سه محور و بخش مهم خبر داد.

به گزارش ایمنا و به نقل از وزارت صمت، علیرضا رزم حسینی در جلسه هم‌اندیشی و ارائه بسته پیشنهادی وزارت صمت برای پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها از بخش تولید، اظهار کرد: این بسته پیشنهادی با نظرات بخش خصوصی، فعالان اقتصادی و نمایندگان مجلس تا پایان ماه مبارک رمضان اعلام خواهد شد.

وی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص حمایت از تولید به خصوص در سال‌های اخیر، بیان کرد: ایشان سال‌های اخیر را با توجه به اهمیت تولید با این موضوع نامگذاری کرده‌اند و امسال نیز در همین راستا به سال تولید؛ پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها نام گذاری شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: این وزارتخانه از همان ابتدای سال برنامه‌های راهبردی خود را برای تحقق شعار سال تدوین کرد و از همان اوایل فروردین بسته پیشنهادی خود را در ستاد اقتصادی دولت مطرح نمود.

استفاده از نظرات بخ ش خصوصی در تدوین بسته پیشنهادی وزارت صمت

رزم حسینی با اشاره به استفاده از نظرات بخش خصوصی در تدوین بسته پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در این راستا از بیش از ۹۰۰ فعال اقتصادی به صورت مجازی برای تدوین بسته، نظرسنجی به عمل آمد.

وی با بیان اینکه این بسته در سه محور تدوین می‌شود که محورهای آن مختص تحریم نیست و در شرایط غیر تحریمی نیز تداوم دارد، گفت: اولین محور مربوط به خود وزارتخانه است و کارهایی که این وزارتخانه می‌تواند در جهت پشتیبانی و مانع زدایی از تولید انجام دهد.

وزیر صمت محور دوم بسته پیشنهادی را مربوط به دولت، وزارتخانه‌ها، دستگاه‌های مرتبط اجرایی دانست و بیان کرد: این محور در ستاد اقتصادی دولت مصوب می‌شود و مستقیم به دولت ارسال خواهد شد.

احصای قوانین مخل تولید؛ محور سوم بسته پیشنهادی وزارت صمت 

وزیر صمت بسته سوم را مربوط به قوانین مزاحم و مازاد و مخل تولید دانست که آماده شده است و در این راستا، گفت: بخشی از این قوانین در قالب بسته‌ای در روز رأی‌گیری به مجلس ارائه شد، بخشی دیگر از قبل احصا و تدوین شده بود که این بسته را پس از نظرسنجی با بخش خصوصی به کمیسیون‌های مجلس می‌دهیم.

وی در پایان با اشاره به تحریم‌های ظالمانه و همچنین شیوع ویروس کرونا گفت: در شرایط سختی قرار داریم و به حول و قوه الهی و با همت جهادی مدیران و فعالان بخش خصوصی تاکنون از این مرحله با موفقیت عبور کردیم که این روند با تعامل و هم افزایی مجلس، دولت و بخش خصوصی تداوم خواهد داشت.

گفتنی است، جلسه هم اندیشی و ارائه بسته پیشنهادی وزارت صمت در زمینه پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها از تولید با حضور معاونان وزارتخانه، نمایندگان تشکل‌ها و انجمن‌های تخصصی بخش خصوصی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شد. در این جلسه در خصوص محورهای مختلف این بسته پیشنهادی، بحث و تبادل نظر شد.

کد خبر 490220

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.