آمار کرونا چهارمحال و بختیاری ۹ اردیبهشت؛ ۳ فوتی و ۴۶۱ ابتلای جدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد آمار فوتی و مبتلایان به کرونا را تشریح کرد.

مجید شیرانی در گفت وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آمار ابتلای کرونا در استان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز پنجشنبه ۹ اردیبهشت، اظهار کرد: در ٢۴ ساعت گذشته ۱۳۷۷ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشتند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۱۰۶ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شدند، تاکید کرد: در ٢۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۴۶۱ نفر مثبت قطعی شد که ۴۰۷ نفر از آنها مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و ۵۴ نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید_١٩ در مراکز بیمارستانی استان، بودند.

شیرانی تصریح کرد: اکنون ۵۱۵ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۴۳۳ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تأیید بیماری خود هستند.

وی ادامه داد: در ٢۴ ساعت گذشته ۳ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلاء به بیماری کووید_١٩ در استان گزارش شد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به این بیماری در چهارمحال و بختیاری ۹۴۷ نفر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد تصریح کرد: اکنون ۶۴ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

کد خبر 490179

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.