ورود و خروج ۱۹۲ مسافر از مرزهای زمینی با پاکستان

سخنگوی گمرک گفت: با وجود اعلام محدودیت‌ها برای ورود و خروج مسافر به سمت پاکستان و هند و ابلاغ نشدن آن به نهادهای مستقر در مرز، امروز هفتم اردیبهشت ماه ۱۹۲ مسافر از مرز میرجاوه و ریمدان تردد داشتند.

به گزارش ایمنا، به نقل از گمرک، سید روح اله لطیفی اظهار کرد: ۸۰ نفر خارجی تبعه پاکستان و پنج ایرانی امروز از مرز میرجاوه به تفتان پاکستان و ۷۲پ اکستانی و چهار ایرانی از مرز تفتان پاکستان به مرز میرجاوه سیستان و بلوچستان وارد شدند و از مرز ریمدان نیز ۳۰ نفر وارد و شش نفر به سمت پاکستان خارج شدند.

وی افزود: تا کنون ابلاغیه‌ای یا مکاتبه‌ای رسمی برای ممنوعیت ورود و خروج مسافری در حوزه مرزهای زمینی به سمت پاکستان به گمرک و سازمان‌های مستقر در مرز داده نشده، اما بر اساس مصوبه ستاد مقابله با کرونای استان سیستان و بلوچستان که با حضور فرمانداران و اعضای ستاد این استان برگزار شد از فردا ورود اتباع خارجی (پاکستانی‌ها) به ایران از مرزهای زمینی و بازارچه‌های استان سیستان و بلوچستان، ممنوع بوده و از خروج ایرانی‌ها به سمت پاکستان نیز ممانعت به عمل می‌آید و صرفاً اتباع دو کشور می‌توانند به کشور خود برگردند.

لطیفی خاطرنشان کرد: براساس این تصمیم که نسخه رسمی آن هنوز به گمرک ارسال نشده، کنترل‌های بهداشتی کامیون‌های تجاری نیز به مدت ۱۰ روز افزایش می‌یابد و شناورهای تجاری نیز تحت کنترل‌ها و دستورالعمل‌های سخت‌گیرانه‌ای امکان تخلیه و بارگیری پیدا می‌کنند.

وی در خصوص مسیرهای هوایی گفت: براساس اطلاعیه‌های سازمان هواپیمایی کشوری فروش بلیت به ۱۵ کشور ممنوع شده و پروازهایی به مبدا و مقصد هند نیز صورت نمی‌گیرد.

لطیفی ابراز امیدواری کرد: تا هر چه سریع‌تر تصمیمات از کانال قانونی به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شود.

کد خبر 489782

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.