آمار کرونا چهارمحال و بختیاری ۶ اردیبهشت؛ ۱۰ فوتی و ۴۴۵ ابتلای جدید

رئیس دانشگاه شهرکرد آمار فوت شدگان و مبتلایان جدید کرونا را تشریح کرد.

مجید شیرانی در گفت وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آمار ابتلای کرونا در استان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز دوشنبه ششم اردیبهشت ماه، اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته یک هزار و ۱۱۸ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشتند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۱۶۵ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شدند، افزود: در ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۴۴۵ نفر مثبت قطعی شد که ۳۷۰ نفر از آنها مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و ۷۵ نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید _۱۹ در مراکز بیمارستانی استان بودند.

شیرانی تصریح کرد: اکنون ۵۳۸ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۴۵۹ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تأیید بیماری خود هستند.

وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلاء به بیماری کووید _۱۹ در استان گزارش شد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به این بیماری در چهارمحال و بختیاری ۹۲۷ نفر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تاکید کرد: اکنون ۷۷ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

کد خبر 489516

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.