جهانگیری: میوه‌های در معرض فساد ارتباطی به ستاد تنظیم بازار ندارد

معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه میوه‌های در معرض فساد ارتباطی به ستاد تنظیم بازار ندارد، گفت: کسانی که به دنبال فرصت بودند تا میوه‌های شب عید را ذخیره کرده و آن را پس از ایام عید در زمان بالا رفتن قیمت‌ها عرضه کنند، اگر امروز متحمل ضرر و زیان شده اند، خودشان مسئول هستند.

به گزارش ایمنا، اسحاق جهانگیری در جلسه تنظیم بازار با اشاره به گزارش‌های رئیس کل گمرک در این جلسه در خصوص موجودی کالاهای اساسی در بنادر و انبارهای گمرک، اظهار کرد: بر اساس این گزارش ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تن کالای اساسی در بنادر، کشتی‌ها و لنگرگاه‌ها موجود است که عددی قابل توجه برای تأمین کالاهای اساسی خواهد بود.

وی از مدیران و دست اندرکاران ستاد تنظیم بازار خواست برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهند تا این کالاها با سرعت هرچه بیشتر از گمرک ترخیص شود و به مراکز مصرف و به دست مردم برسد تا دغدغه‌ای در خصوص کالاهای اساسی وجود نداشته باشد.

معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به گزارش‌های سازمان هواشناسی مبنی بر خشکسالی در بسیاری از استان‌های کشور در سال جاری، از وزیر جهاد کشاورزی خواست گزارشی برای مقابله با بحران خشکسالی و تأمین علوفه مورد نیاز دام تدوین کند تا چنانچه نیاز به افزایش واردات نهاده‌های دامی وجود داشته باشد، در این خصوص تصمیم‌گیری شود.

وی در خصوص گزارش رئیس سازمان غذا و دارو در خصوص تأمین واکسن کرونا، تصریح کرد: واکسن کرونا برای عموم مردم کشور به صورت رایگان تأمین می‌شود که این موضوع از طریق تولید داخل و واردات در دستورکار دولت قرار دارد و بانک مرکزی نیز تأمین ارز مورد نیاز خرید واکسن کرونا را در اولویت‌های خود قرار داده است.

جهانگیری با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر فاسد شدن مقادیر زیادی پرتقال، اظهار کرد: بر اساس گزارش‌های دستگاه‌های اجرایی، میوه‌های در معرض فساد ارتباطی به ستاد تنظیم بازار ندارد. کسانی که به دنبال فرصت بودند تا میوه‌های شب عید را ذخیره کرده و آن را پس از ایام عید در زمان بالا رفتن قیمت‌ها عرضه کنند، اگر امروز متحمل ضرر و زیان شده اند، خودشان مسئول هستند.

جهانگیری ضمن قدردانی از وزارتخانه‌های صمت و جهاد کشاورزی و همه دست اندرکاران تأمین میوه و کالاهای اساسی برای شب عید، از برخی رسانه‌ها که علاوه بر نادیده گرفتن عملکرد مثبت دستگاه‌های مسئول، خطای دیگران را به پای دولت می‌نویسند، انتقاد کرد و ادامه داد: متأسفانه برخی رسانه‌ها به جای قدردانی از عملکرد دستگاه‌های ذیربط در تأمین و توزیع مناسب میوه در ایام پایانی سال و شب عید، اقدامات نادرست دیگران را به نام دولت ثبت می‌کنند.

وی افزود: دولت نه تنها از نقدهای سازنده ناراحت نمی‌شود بلکه از آن استقبال می‌کند، اما بدنام کردن و زیر سوال بردن اقدامات مثبت به خاطر اقدامات غلط افرادی خارج از دولت، کاری نادرست است.

منبع: ایرنا

کد خبر 489292

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.