آمار کرونا چهارمحال و بختیاری پنجم اردیبهشت ماه؛ ۸ فوتی و ۳۳۸ ابتلای جدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، آمار فوتی و مبتلایان به کرونا را تشریح کرد.

مجید شیرانی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آمار ابتلای کرونا در استان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز _یکشنبه پنجم اردیبهشت ماه ۱۴۰۰_، اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۹۱۰ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشتند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۱۳۹ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شدند، افزود: در ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۳۳۸ نفر مثبت قطعی شد که ۲۸۸ نفر از آنها مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و ۵۰ نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید _۱۹ در مراکز بیمارستانی استان بودند.

شیرانی خاطرنشان کرد: اکنون ۵۳۶ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۴۵۲ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تأیید بیماری‌شان هستند.

وی ادامه داد: متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته هشت مورد جدید فوتی ناشی از ابتلاء به بیماری کووید _۱۹ در استان گزارش شد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به این بیماری در چهارمحال و بختیاری ۹۱۷ نفر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد تاکید کرد: اکنون ۶۸ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

کد خبر 489286

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.